FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bautzen - FCSL 1:0
15.07.2017

Juniorka podlehla po slušném výkonu Bautzenu těsně 0:1

Liberec - V sobotu nastoupila juniorka k předposlednímu přípravnému zápasu. S Bautzenem svedla vyrovnaný boj a dlouho se zdálo, že se do Liberce vrátí s bezbrankovou remízou. Po gólu z penalty však nakonec prohrála 0:1.
příp., sobota 15.7.2017, 15:00
Budissa Bautzen Budissa Bautzen
1:0
(0:0)
FC Slovan Liberec: Kimia - Kosheliev, Blažek (46. Šustr), Lehoczki, Heppner - Michalec (46. Prokš), Michal (46. Djokić), Micovčák - Gembický, Petr, Kazda (46. Baláž).
Branky: 80. (pen).

Po předchozí vysoké porážce s Varnsdorfem měla juniorka co odčiňovat. Příležitost měla v sobotu proti Bautzenu, který hraje německou regionální soutěž. A nutno dodat, že si proti dospělým soupeřům tentokrát Slovan vedl skutečně o mnoho lépe.

První poločas přinesl velmi vyrovnaný průběh, kdy se ani jednomu týmu nedařilo využít příležitost ke skórování. Na obou stranách sice bylo k vidění několik střeleckých pokusů, ani jeden z brankářů však nehodlal inkasovat. Do kabiny se tak o poločase odcházelo za stavu 0:0.

Podobný průběh měla taky druhá půle. Slovan byl německému týmu vyrovnaným soupeřem, navíc dokázal několikrát ohrozit branku soupeře. Přesto už se začínalo zdát, že zápas skončí bez jediného gólu.

To se změnilo až deset minut před koncem. Jeden z útočníků Bautzenu se vydal do průniku a u hranice šestnáctky byl zastaven. Rozhodčí situaci posoudil jako faul a zároveň ukázal na penaltový puntík, přestože nejspíš ke střetu došlo ještě před hranicí šestnáctky.

Nabízenou příležitost pokutového kopu soupeř využil a dostal se do vedení. Hned vzápětí mohl Slovan srovnat, jeden z juniorů však nevyužil samostatný únik na brankáře a šanci tak prováhal. Nakonec se tak juniorka vracela z Německa po dobrém výkonu s porážkou 0:1.

Závěrečný přípravný zápas čeká svěřence trenéra Holeňáka příští sobotu, kdy se střetne s Bischofswerdou.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Byl to z naší strany rozhodně dobrý zápas, který nám zkazil hloupý gól v závěru. Šlo o velmi spornou penaltu. Podle mě došlo k faulu spíš před vápnem, jestli to teda vůbec byl faul, ale s tím už nic nenaděláme. Kdybychom vzápětí z velké šance vyrovnali, byl by celkový dojem mnohem pozitivnější. Remíza by podle mě byla zasloužená. Ale i tak šlo o slušný zápas, kluci makali naplno a oproti středeční prohře s Varnsdorfem už to bylo zcela něco jiného.