FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 2:1
05.07.2017

Juniorka si v přípravě poradila s Jabloncem, zvítězila 2:1

Dominik Jakubec
Liberec - Ve středu si juniorka v rámci přípravy vyzkoušela derby s Jabloncem. I přes chabý vstup do zápasu se svěřencům trenérům Holeňáka podařilo vývoj otočit a díky brance v závěru zvítězit.
příp., středa 5.7.2017, 10:00
2:1
(1:1)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Kimia - Baláž, Šustr, Lehoczki, Heppner - Michalec, Prokš, Djokić - Petr, Svetlušák, Kazda.
Od 46. minuty: Čuřík, Dvořák, Blažek, Michal.
Branky Slovanu: 20. Svetlušák, 88. vlastní.

Do derby vstoupil mnohem lépe Jablonec. V úvodu ještě ani nepůjčil našemu týmu míč a už se ve 2. minutě radoval z rychlého gólu. Ještě než se Slovan pořádně rozkoukal, bylo tedy rázem skóre 0:1. Postupem času se však začal dostávat do hry.

Brzy se vyrovnalo také skóre. Po rychlém brejku se uvolnil Petr Heppner, který skvěle naservíroval míč Stanislavu Svetlušákovi a mladý slovenský útočník, jenž je v juniorce na zkoušce, ranou do prázdné branky srovnal na 1:1.

Slovan si po vstřelené brance vypracoval převahu, kterou už ale před změnou stran k dalšímu gólu zužitkovat nedokázal.

Do druhé půle opět vstoupil Jablonec velmi aktivně, nicméně tentokrát už si naši mladíci dali na tlak soupeře pozor a neinkasovali. Stejně jako v první pětačtyřicetiminutovce se hra pomalu srovnala a naopak začal mít Slovan postupem času mírně navrch.

Přesto se už pomalu zdálo, že zápas skončí remízou 1:1. Dvě minuty před koncem ovšem poslal Kazda před branku ze standardní situace dobře mířený centr, který si obrana Jablonce smolně srazila do vlastní sítě.

V závěru ještě hosté vrhli všechny síly do útoku a kupředu vyrazil i brankář, následoval však rychlý brejk a střídající Michal pálil do takřka prázdné branky. Jen skvělý návrat a zákrok jabloneckého gólmana zachránil jeho tým od třetího zásahu, přesto Slovan nad rivaly z Jablonce zvítězil 2:1.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): V úvodu jsme doplatili na určitou nekoncentrovanost a vlažný začátek. Koukali jsme, co soupeř udělá, a okamžitě jsme prohrávali. Nehráli jsme, co jsme chtěli. Pak jsme se ale dostali do utkání a myslím, že jsme měli i navrch, z čehož pramenil první gól. Ve druhé půli jsme nástup soupeře přečkali a v závěru se štěstím i zvítězili. Byl to pro nás velmi dobrý přípravný zápas, protože jsme se dokázali vypořádat i s gólem hned ve druhé minutě. Musím říct, že jsem s předvedenou hrou spokojen.