FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 5:2
08.04.2018

Juniorka úvod nadstavby nezvládla a prohrála v Mladé Boleslavi 2:5

Mladá Boleslav - Úvod nadstavby naší juniorce vůbec nevyšel. V prvním duelu vyrazila na hřiště Mladé Boleslavi, která dala našim mladíkům lekci z produktivity. V první půli vstřelila dva góly ze dvou střel směřujících na branku a nakonec zvítězila 5:2.
O tit., neděle 8.4.2018, 11:00
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
5:2
(2:0)
FK Mladá Boleslav: Mikulec – Klíma, Rudzan (83. Krčmář), Fabián, Vejr (64. Komárek), Rada (73. Košek), Ladra (80. Zabilanský), Kateřiňák, Dohnalík (73. Procházka), Glöckner (C), Kopa
FC Slovan Liberec: Franc – Wiesner, Ševčík, Baláž, Heppner (C), Malinský (80. Micovčák), Graiciar (69. Michalec), Kačaraba, Dvořák (46. Prokš), Kristian (69. Vrabec), Gembický (60. Kazda)
Branky: 12. Ladra, 37. Ladra, 47. Kateřiňák, 60. Dohnalík, 76. Rudzan – 79. Michalec, 90+1. Micovčák. Rozhodčí: Nenadál - Melichar, Pospíšil.

Slovan vstoupil do utkání posílen o několik jmen z A-týmu a v úvodních minutách si počínal aktivně. Během první desetiminutovky obléhal pokutové území domácích, ale z převahy vytěžil pouze dva rohové kopy, které výraznější nebezpečí nepřinesly. Zato Mladá Boleslav ukázala skvělou produktivitu.

V 12. minutě se k míči dostal Tomáš Ladra a z první střely domácího celku na bránu otevřel skóre. Obraz hry se ani po úvodní brance příliš neměnil. Naše juniorka si i nadále počínala aktivněji, naopak Středočeši spíše čekali na příležitosti k brejkům. Přesto to byla právě Mladá Boleslav, kdo se postaral o druhý gól.

Po 37 minutách hry totiž propálil France Tomáš Ladra a také z druhé střely na branku se tak domácí prosadili. Slovan už se na odpověď do poločasu nezmohl, do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro mladoboleslavský tým.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky vyšel mnohem lépe domácím. Hned v úvodní minutě vybojovali standardní situaci z levé strany hřiště, kterou následně využil Jiří Kateřiňák. Slovan se i nadále snažil se skóre něco udělat, územní převahu však nedokázal přetavit ve snižující branku.

Naši junioři museli hru otevřít, z čehož pramenily nebezpečné brejky. Po hodině hry přetavil jeden z protiútoků ve čtvrtý zásah Michal Dohnalík. Když se čtvrt hodiny před koncem trefil i Ondřej Rudzan, vypadalo to se Slovanem už velmi špatně.

V zápětí ještě alespoň korigoval skóre Jiří Michalec a v samém závěru snížil na konečných 2:5 Erik Micovčák, na prohře juniorky v prvním utkání nadstavby už to ovšem nic nezměnilo.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Odehráli jsme zápas, kdy nám nevyšlo prostě nic. Soupeř nás předčil v agresivitě i efektivitě. Sami jsme mu to ulehčili, ztráceli jsme spoustu míčů a směrem dopředu jsme vůbec nebyli nebezpeční.