FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bischofswerda 2:3
06.02.2016

Juniorka v zajímavém duelu nestačila na německou Bischofswerdu a prohrála 2:3

Dominik Jakubec
Liberec - Ve svém prozatím předposledním přípravném utkání nestačila naše juniorka po velmi vyrovnaném průběhu na německou Bischofswerdu, za svůj výkon se však rozhodně nemusela stydět. Na trávník vyběhl také Radim Breite, který sám o možnost nastoupit požádal.
příp., sobota 6.2.2016, 13:00, UMT U Nisy
2:3
(2:1)
Bischofswerdaer FV 08Bischofswerdaer FV 08
FC Slovan Liberec: Garčár (46. Kolář) - Čuřík, Šustr (46. Vojtěšek), Pospíšil, Tvrzník - Breite - Šustek (46. Sackey), Dydowicz (46. Káva), Micovčák (46. Doležal), Krejčí - Frimmel.
Branky Slovanu: 21. Dydowicz, 22. Šustek.

Už od úvodních minut se hrálo ve vysokém tempu a ani jeden ze soupeřů se nechtěl nechat zahanbit. Zpočátku se žádnému celku nedařilo vytvořit si větší příležitost, což se ale změnilo po čtvrthodině hry, kdy se Bischofswerda dostala do vedení.

Naši hráči se však rozhodně nenechali zahanbit. Krátce po inkasované brance nahrál Radim Breite Danielu Dydowiczovi a ten povedenou střelou zpoza velkého vápna vyrovnal na 1:1. Sotva se skóre změnilo, dokázala juniorka nepříznivý stav otočit. Po akci Denise Frimmela se totiž dostal k zakončení dorostenec Petr Šustek a Slovan rázem vedl.

Přestože se i nadále hrálo ve velké intenzitě, další branky už před skončením prvního poločasu nepadly. Do druhé půle naskočil náš tým v obměněné sestavě, když se do hry podívali například Isaac Sackey nebo Ondřej Kolář. Ani ti ale nedokázali zabránit německému celku ve vyrovnání, které přišlo hned po změně stran.

Přítomní fanoušci se i nadále měli na co dívat, s remízou se totiž nechtěl smířit ani jeden celek. Nakonec se však po smolném momentu mohli radovat hosté. Necelých dvacet minut před koncem totiž brankáři Kolářovi vypadl z rukavic míč, čehož Bischofswerda využila k vsítění třetí branky. I přes snahu domácích už se skóre neměnilo a hosté si tak z umělého trávníku stadionu U Nisy odvezli výhru 3:2.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Z mého pohledu to bylo velmi vyvedené utkání proti zajímavému soupeři. Bylo to velmi náročné na kondici, hrálo se ve vysoké intenzitě. Mrzí mě akorát výsledek, minimálně remízu jsme si podle mě tentokrát zasloužili. Bohužel nás nepodržel brankář Kolář, který ke konci udělal chybičku, ale s tím se nedá nic dělat. Se zápasem zkrátka panuje spokojenost, určitě byl koukatelný i pro diváka, akorát výsledek měl být lepší. Rozhodně je pro nás zajímavá také konfrontace s německým soupeřem. Jsem také rád, že se sám od sebe chtěl zapojit také Radim Breite, který nás sám požádal, jestli by mohl nastoupit. Ukázal, že by pro A-tým rozhodně mohl být posilou. Po dlouhé době se zapojil také Isaac Sackey, což mě také těší.