FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 1:1
30.04.2017

Juniorka veze z Prahy jeden bod, na hřišti Bohemians remizovala 1:1

Praha - V neděli dopoledne nastoupila naše juniorka na hřišti Bohemians. Po poločase sice Slovan vedl 1:0, po změně stran však Klokani srovnali a utkání nakonec skončilo dělbou bodů.
26.kolo, neděle 30.4.2017, 11:00
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
1:1
(0:1)
Bohemians Praha 1905: Dařina (39. Šrámek) – Brak, Věchtík, Vaníček, Blecha (C), Kostka (46. Horizrál), Frizoni (84. Mitrovič), Káš, Vacík, Fotr (72. Artemuk), Dostál.
FC Slovan Liberec: Kolář (11. Konečný) – Heppner, Chlumecký (C), Blažek (88. Lehoczki), Polák, Čuřík – Micovčák (82. Prokš), Kristian (74. Kazda), Kouadio – Da Silva, Šustek (57. Dudek).
Branky: 51. Fotr - 39. Polák. Rozhodčí: Váňa - Vít, Šimáček. ŽK: Brak, Dostál - Čuřík, Heppner, Polák.

Hned v samotném úvodu utkání potkala Slovan výrazná nepříjemnost. Proti střele jednoho z domácích hráčů si sice Ondřej Kolář připsal úspěšný zákrok, zůstal však ležet na zemi a musel být ošetřen. V jedenácté minutě nakonec pro zranění své působení v zápase ukončil a nahradil ho Jan Konečný.

Naši junioři v netradičních oranžových dresech následně zahrozili ze standardní situace, ve skrumáži však jeden z hráčů hlavičkoval těsně nad domácí branku. O chvíli později se zajímavá akce rodila pro Wesleyho Da Silvu, o míč ale přišel ještě dřív, než po úniku stihl zakončit.

Hra byla v první půli velmi vyrovnaná a na vyložené příležitosti čekali přítomní diváci dlouho marně. Po půlhodině sice nebezpčeně pálil jeden z Klokanů, ovšem přestřelil Konečného branku. Už se pomalu zdálo, že se do kabin půjde za stavu 0:0, to se ale na poslední chvíli změnilo. Po standardní situaci vznikla ve vápně Bohemians skrumáž, kterou využil Jan Polák a poslal náš tým do vedení.

O to ale brzy po poločase Slovan přišel. Domácí vyrazili kupředu a nakonec využili chybu liberecké defenzivy, která nechala Adama Fotra na pravé straně trestuhodně osamoceného a ten pohotovou ranou nedal Konečnému šanci zasáhnout.

Za vyrovnaného stavu se oba týmy celky snažily útočit. Kouadio mohl strhnout vedení zpět na stranu Slovanu, těsně ovšem minul branku. Na druhé straně zase Konečného před další brankou zachránila tyč. Domácí mohli následně přidat druhý gól také po Blechově centru, následná hlavička však mířila nad břevno.

V závěru se oba celky snažily strhnout výhru na svou stranu, další branka už ale k vidění nebyla. Duel tak skončil remízou 1:1.