FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jihlava - FCSL 4:0
23.05.2015

Slovan nezvládl poslední venkovní utkání v Jihlavě a vysoko prohrál

Jakub Martínek
Jihlava/Liberec - Našemu týmu se poslední venkovní utkání vůbec nepovedlo. Ve 29. kole se svěřenci trenéra Vavrušky představili v Jihlavě, odkud si odvezli pořádný gólový příděl. Herně lepší soupeř neměl se Slovanem slitování a na cestu domů mu zaslouženě zabavil dárek v podobě čtyř branek. V modrém dresu byl nejblíže k brance Djika, který ale trefil pouze tyč.
29.kolo, sobota 23.5.2015, 17:15, Stadion v Jiráskově ulici
FC Vysočina Jihlava FC Vysočina Jihlava
4:0
(2:0)
FC Vysočina Jihlava: Blažek – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí (C), Hybš – Jánoš, Šulek (80. Štěpánek) – Kliment, Nerad, Fulnek (67. Batioja) – Mešanović (71. Harba).
FC Slovan Liberec: Lukáč – Coufal, Brabec (C), Pimpara, Frýdek – Sackey, Soungole (46. Sus) – Kaiser, Douglas, Frimmel – Bakoš (61. Hadaščok).
Branky: 12. Kliment, 18. Mešanovič, 48. Nerad, 74. Harba. ŽK: 1:4 (42. Nerad - 20. Pimpara, 31. Soungole, 54. Frimmel, 69. Sackey) Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Hrabovský. Synot hráč utkání: Jaromír Blažek - Martin Frýdek.
Diváci: 2558

Již po klíčovém utkání s Hradcem Králové avizoval lodivod Slovanu David Vavruška, že tým čekají před utkáním v Jihlavě změny. A co liberecký trenér slíbil, to také dodržel. Většina hlavní opor zůstala tak pouze na lavičce. Naopak první ligový debut si mezi třemi tyčemi odbyl gólman Lukáč a mezi vybranou jedenáctku se vešel třeba také junior Kaiser.

Slovanu se ale vstup do utkání vůbec nepovedl a hned od úvodu na svého soupeře nestačil. Po dvanácti minutách hry v pokutovém území nejvýše vyskočil domácí Jan Kliment a s trochou štěstí poslal balon od břevna do branky.

O další čtyři minuty později to pro náš tým vypadalo ještě hůře. Rychlý brejk Jihlavy totiž skončil až zády bezmocného Lukáče, který mohl po rychlé a přesně kombinaci jen pokrčit rameny. Kliment parádně našel před brankou osamoceného Murisu Mešanoviče, který už měl snadnou práci.

Liberečtí čekali na svoji první větší gólovou šanci v prvním poločase marně. Za zmínku snad stála jen střela Frýdka, který ale ve čtyřicáté čtvrté minutě jen vysoko přestřelil. Spokojenější tak odcházeli do šaten jednoznačné Jihlavští v čele s brankářem Jaromírem Blažkem, pro kterého to byl poslední zápas v kariéře.

Našemu týmu se nevyvedl ani vstup do druhého dějství. Hned tři minuty po změně stran se totiž domácí Vysočina prosadila již potřetí. Mešanovičova hlavička sice skončila na tyči liberecké branky, odražený balon se ale následně dostal k Petru Neradovi a ten jej poslal do sítě. Vysočina byla i nadále lepším týmem a vytvořila si další šance. Kliment si mohl přesně po hodině hry připsat druhou trefu v utkání, jenže nejdříve nedokázal sám proti Lukáčovi uspět a z následné dorážky trefil pouze tyč liberecké svatyně.

To ale domácím nemuselo až tak vadit, protože se šestnáct minut před koncem znovu dokázali prosadit. Balon se dostal k Harisu Harbovi, který si ho kousek za hranicí šestnáctky rychle přehodil na svoji levačku a překonal Lukáče počtvrté.

Radost z povedené derniéry mohl Blažkovi pokazit v sedmdesáté osmé minutě střílející Djika, který ale trefil pouze tyč jihlavské branky. Na druhé straně mohl vzápětí na pětigólový rozdíl upravit domácí Harba, který ale při svém zakončení stál v ofsajdu. Doslova stoprocentní tutovkou pohrdl v samotném závěru ještě Kryštůfek, který z penaltového prostoru zařízení vůbec netrefil. Závěrečné minuty už nic zajímavého nepřinesly a tak se Slovan rozloučil s venkovními zápasy nelichotivým výsledkem.

Luděk Klusáček (FC Vysočina Jihlava): Jsem hlavně rád, že se nám to utkání povedlo kvůli divákům. Během jara si moc radosti na domácí půdě neužili. Od začátku zápasu jsme utkání měli víceméně pod kontrolou. Jarda Blažek? To je obdivuhodné, nakonec se mu podařilo dát další nulu. Už před zápasem s Bohemkou na začátku jara jsem říkal, že vůbec nemám pochybnosti o tom, že se připraví. Sezonu budeme dohrávat s kádrem A-týmu. I v posledním kole nastoupíme v plné síle.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): My jsme soupeře pustili lacino do vedení, kdy jsme nezvládli standardní situaci. Dnes jsme měli mužstvo mlaďounké, takže to pro ně bylo složité. Špatně vyhodnocovali situaci při přechodu do útoku a další věci, které získají až zkušenostmi. Takové mužstvo jsem do zápasu pustil. To je jedna z cest, jakou se můžeme v Liberci ubírat, ale je otázka, jestli budeme konkurenceschopní. Ve středu nás čeká zápas s Jabloncem, který je pro nás mnohem důležitější. Tím nechci říct, že jsme dnes sem přijeli zápas odevzdat.