FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Rizespor 1:1
15.07.2017

Slovan po Pulkrabově brance remizoval s tureckým Rizesporem 1:1

Freistadt - V sobotu večer narazil Slovan na dalšího soupeře v rámci rakouského soustředení. Soupeřem mu byl druholigový turecký Rizespor. V první půli sice našemu týmu zajistil vedení povedenou ranou Matěj Pulkrab, po podobné akci však soupeř po změně stran vyrovnal a duel tak skončil remízou 1:1.
Freistadt, sobota 15.7.2017, 18:15
1:1
(1:0)
Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
FC Slovan Liberec: Hladký – Kerbr, Karafiát, Kúdela, Coufal – Morgan (75. Jelínek), Potočný (66. Bosančič), Kulhánek, Folprecht, Ševčík – Pulkrab (83. Da Silva).
Çaykur Rizespor: Gökhan – Orhan, Ümit, Özgür, Saadane, Petrucci, Robin, Süleyman, Oğulcan, Recep, Kweuke.
Branky: 26. Pulkrab - 63. Petrucci.

Úvod utkání přinesl především vzájemné oťukávání a velmi vyrovnaný průběh. Ani jeden z celků si nedokázal vytvořit výraznější převahu. Po dvaceti minutách hry však začal náš tým pomalu přebírat otěže utkání a dočkal se vytoužené odměny.

Po útočné akci se míč dostal k Matěji Pulkrabovi a mladý útočník Sparty přesnou ranou zpoza vápna poslal svůj tým do vedení. Jeho střelu směřující do šibenice už brankář vytěsnit nedokázal. Vstřelená branka naše hráče nakopla a pokračovali v převaze. Aktivitu už však k dalšímu střeleckému zásahu využít nedokázali, po přestávce tak Slovan vedl 1:0.

Po změně stran se turecký soupeř snažil vyrovnat a více se zapojoval do ofenzivy. Také Rizespor se nakonec po hodině hry dočkal, a bylo to po velmi podobné akci. Davide Petrucci po rohovém kopu napřáhl k dalekonosné ráně a parádním pokusem nedal Hladkému šanci zasáhnout.

Za vyrovnaného stavu mohly oba týmy strhnout vedení na svou stranu, další branky už však k vidění nebyly. Slovan tak nakonec remizoval s tureckým Rizesporem remizoval 1:1. V průběhu večera naleznete na našem webu a na sociálních sítích také sestřih celého utkání a hodnocení trenéra Trpišovského.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Bylo to celkově velmi dobré utkání na dobrém terénu. Myslím, že nám to hodně ukázalo. Do nějaké šedesáté minuty jsem byl s naším výkonem spokojen. Do té doby jsme hru kontrolovali. Byli jsme zodpovědní v defenzivě a vytvářeli jsme si i šance, které jsme však bohužel nevyužili. Od té šedesáté minuty už byl ale soupeř lepší, vyrovnal a byla z toho asi zasloužená remíza. Už se na nás trochu projevila únava, protože jsme hráli v jedné sestavě a hráči ještě nejsou v topu. Po šedesáté minutě nám ztěžkly nohy. Celkově jsem byl úrovní utkání mile překvapen, neboť jindy hrají Turci na soustředěních tak trochu vlažněji, ale to dnes neplatilo. Byli rychlí, nehráli tak agresivně, jako Aue, a i proto nám toho zápas víc ukázal. Mrzí mě jen naše slabší efektivita.