FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Turnov 12:0
26.07.2017

Slovan porazil v generálce na ligu Turnov vysoko 12:0

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovan v generálce nedal svému soupeři žádnou šanci na úspěch, když zvítězil vysoko 12:0. Hattrick si připsal Radek Voltr, po dvou brankách nasbírali Potočný a Kerbr.
Příp., středa 26.7.2017, 18:00
12:0
(5:0)
FK TurnovFK Turnov
FC Slovan Liberec: 1. poločas: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Kulhánek – Ševčík, Folprecht, Breite, Malinský – Pulkrab 2. poločas: Hladký – Mikula, Voltr, Bosančić, Blažek (71. Lehoczki), Potočný, Knejzlík, Havelka, Machuča, Da Silva, Písačka
FK Turnov: Hyka – Tvrdý, Kordík, Novotný, Drahouzal, Havel, Benek, Petrlák, Beníšek, Papoušek, Houžvička Náhradníci: Dlouhý – Cigánek, Horák, Svoboda, Veber, Šimek
Branky: 4. Malinský, 10. Kerbr, 25. Pulkrab, 31. Kerbr, 42. Folprecht, 48. Potočný, 49. Mikula, 54. Voltr, 58. Potočný, 64. Voltr, 84. Voltr, 85. Da Silva. ŽK: Kordík (PTU).

Slovan vstoupil do utkání ve vysokém tempu a už po čtyřech minutách hry se poprvé měnilo skóre. Kerbr se Ševčíkem na levé straně po krásné souhře oklamali bránící hráče a po pasu prvního jmenovaného se prosadil v šestnáctce nikým nehlídaný Tomáš Malinský. Netrvalo dlouho a skóre se měnilo znovu, dlouhý pas Kúdely zpracoval Milan Kerbr, který se rázem ocitl v úniku a nadvakrát překonal Hyku.

Třetí přesný zásah našeho mužstva přišel v pětadvacáté minutě. Coufal vymyslel bezchybnou nabídku zprava, kterou bez větších potíží dopravil za brankovou čáru Matěj Pulkrab. Zanedlouho přidal druhý přesný zásah v utkání Milan Kerbr, jenž krásnou technickou ranou z levé strany vápna překonal gólmana Turnova pokusem o vzdálenější tyč. Do přestávky se stihl prosadit ještě Zdeněk Folprecht, který dorazil míč mezi tři tyče po vynikajícím zásahu Hyky proti Folprechtově hlavičce.

Poté, co Slovan obměnil kompletní jedenáctku, se skóre posouvalo znovu. Ve 48. minutě využil výhody trestného kopu Roman Potočný. Ten poslal po zmáčeném trávníku skákavý balón, na nějž stihl Hyka zareagovat pouze nepřesvědčivým zásahem. Další akce vyústila ve skóre 7:0. Mikula po přesné přihrávce zleva hlavičkou skóroval.

To ale nebyl v žádném případě konec útočného snažení. O chvíli později v úniku skóroval Radek Voltr, pak se nemýlil po brilantním pasu Da Silvy Roman Potočný. V 64. minutě Radek Voltr vyskočil po rohu výš než brankář Hyka a rozdíl byl dvojciferný. Záhy orazítkoval tyč v úniku turnovský Dlouhý a na druhé straně po standardní situaci břevno Roman Potočný.

Finální skóre nakonec dotvořily branky Wesleyho Da Silvy, jenž se prosadil dorážkou po krásné kombinaci Voltra s Bosančićem, a Radka Voltra. Ten po dalším rychlém brejku mohl oslavovat dokonce hattrick. V samotném závěru ještě naše mužstvo zahrávalo pokutový kop, který zůstal neproměněný, jelikož během Bosančićova přiťuknutí Voltrovi pomezní sudí spatřil ofsajd. Slovan v konečném součtu porazil Turnov vysoko 12:0.