FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 2:2
02.08.2015

Slovan si po remíze 2:2 odváží z Edenu bod

Lukáš Michalík
Liberec - Pestrý program našeho týmu dnes pokračoval dalším soutěžním kláním. Od 17:00 se svěřenci trenéra Trpišovského v pražském Edenu postavili Slavii, pro níž chtěli ukořistit další cenné body do ligové tabulky. Náš tým začal famózně a hned v úvodu se ujal vedení, Pražané ale skóre brzy otočili. Ve druhém poločase vstřelil jediný gól střídající kanonýr Šural, utkání tak skončilo remízovým výsledkem 2:2.
2.kolo, neděle 2.8.2015, 17:00, Eden Aréna
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
2:2
(2:1)
SK Slavia Praha: Berkovec – Švec, Bílek, Deli, Jablonský – Souček, Hrubý (90. Červenka) – Mikula, Piták (57. M. Černý), Zmrhal (81. Voltr) – Milan Škoda.
FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný, Fleišman – Pavelka (79. Sackey), Folprecht – Delarge, Shala, Kerbr (46. Šural) – Bakoš (62. Rabušic).
Branky: 10. Škoda, 13. Mikula - 2. Bakoš, 56. Šural. ŽK: 40. Deli, 87. M. Černý - 64. Coufal. Rozhodčí: P. Královec - M. Wilczek, D. Hock. Synot Hráč utkání: Milan Škoda - Josef Šural.
Diváci: 6739

Parádní úvod utkání přichystali borci v bílomodrém pro své fanoušky. Již ve 2. minutě se k exekuci standardní situace postavil Zdeněk Folprecht, který poslal do pokutového území kroucený centr. V šestnáctce se nejlépe zorientoval Marek Bakoš, který předskočil svého strážce a hlavou otevřel skóre.

Radost Libereckých ovšem neměla dlouhého trvání. V 10. minutě zahrávali Pražané několikátý roh. K praporku se postavil Hrubý, který povedeným centrem posadil míč na hlavu Milana Škody, a ten potvrdil pověst střeleckého kata Slovanu. O dvě minuty později dokonce sešívaní dokonali obrat. Na pravé straně obdržel Mikula přihrávku od Škody, pravý bek Slavie Jan Mikula se následně elegantně zbavil Fleišmana a přesnou placírkou ke vzdálenější tyči poslal domácí do vedení.

Zareagovat na nepříjemný šok se Slovan snažil prostřednictvím Folprechta, který napřáhl z dálky, ale branku přestřelil. O poznání lepší mířidla prokázal po půl hodině hry Shala, jehož dělovku zneškodnil parádní robinsonádou domácí gólman Berkovec. Náš tým byl ve zbytku poločasu aktivnějším týmem, hráči Slovanu drželi míč a trpělivě kombinovali, pozorná obrana Slavie ale Liberecké do výraznějších příležitostí nepouštěla.

O přestávce trenér Trpišovský stáhl ze hřiště Milana Kerbra, jehož nahradil Josef Šural a tento tah se našemu trenérskému týmu vyplatil v 56. minutě. Z pravé strany přilétl do pokutového území centr z kopačky Coufala, uvnitř vápna se Josef Šural prodral přes Švece a v pádu vyrovnal. Zanedlouho nebezpečně pálil Folprecht, Berkovec byl ale připraven. Poté se k hlavičce propracoval Šural, tentokrát ale zakončoval těsně nad břevno.

V 69. minutě měli liberečtí hráči obrovskou šanci na třetí gól. Šural parádně připravil gólovou pozici pro Zdeňka Folprechta, který měl před sebou už pouze Berkovce, ale technický pokus našeho středopolaře skončil jen těsně vedle levé tyče. Zbývající minuty přinesly především hru ve středu hřiště bez větších šancí na jedné či druhé straně. Další gól už k vidění nebyl, obě mužstva si tak po remíze 2:2 body rozdělila.

Dušan Uhrin ml. (SK Slavia Praha): S bodem jsem spokojen, protože ve druhém poločase nás Liberec přehrával. Nezačali jsme dobře, brzo jsme inkasovali, ale podařilo se nám těžký zápas otočit. Pak jsme mohli dát na 3:1, ale nepovedlo se. Po přestávce to vypadalo, že se kluci lekli a začali se schovávat, nechtěli hrát. Tohle z nich musíme dostat pryč, protože máme na to hrát kombinačně celých 90 minut. Zatím se nám to daří po takových půlhodinách. U obdržených gólů rozhodla naše nezodpovědnost před brankou. První byl po standardce, kde mají všichni jasně určené, kdo koho hlídá. Druhý byl podobný. Švec sice reklamoval, že tam byl faul, ale podle mě nebyl. Navíc Zmrhal neměl nechat soupeře odcentrovat a k ničemu by nedošlo.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Pro nás to bylo utkání jak na Matějské pouti, chvíli jsme byli nahoře, chvíli dole. Vstoupili jsme aktivně, povedlo se nám dát rychle gól, který nám ale paradoxně trochu ublížil, protože jsme začali hrát pasivně. Pod tlakem jsme udělali dvě hrubé chyby a Slavie otočila. Byl jsem na hráče hodně naštvaný, ale o přestávce jsme si to vyříkali, i když mi asi přijde od Slavie faktura, protože jsem něco rozbil. Po přestávce nám pomohl příchod Josefa Šurala, povedlo se rychle vyrovnat a nechci, aby to vyznělo neskromně, ale měli jsme vyhrát, protože jsme měli několik šancí a Slavii zachránil Berkovec.