FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 1:1
15.09.2014

Slovan si po strhujícím druhém poločase s Plzní body rozdělil. Remízu zařídil Šural

Lukáš Michalík
LIBEREC - Dohrávka sedmého ligového kola mezi Slovanem a Plzní nabídla opravdu zajímavou podívanou. K vidění bylo mnoho pohledných akcí i sporných situací. Obě mužstva nakonec vstřelila po jedné brance, proto si oba týmy do tabulky připisují po bodu. Za hosty se gólově prosadil Pilař, krátce po pauze za náš celek vyrovnal Šural.
7.kolo, pondělí 15.9.2014, 19:00, U Nisy
1:1
(0:1)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: O. Kolář – Coufal, Karišik, Pimpara, Fleišman – Delarge (66. Hadaščok), Pavelka, Obročník (56. Dydowicz), Frýdek (87. Mudra) – Ďubek, Šural.
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, Procházka, Hejda, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Petržela (61. Hořava), D. Kolář, Pilař (89. Kovařík) - Chramosta (79. Tecl).
Branky: 59. Šural - 10. Pilař, ŽK: 35. Delarge, 50. Obročník, 63. Pimpara, 79. Karišik - 77. Hejda, 80. Limberský, 90. Řezník, Rozhodčí: Franěk - Blažej, Vlasjuk.
Diváci: 5918

Trenér Slovák musel oproti utkání s Baníkem udělat jednu vynucenou změnu v sestavě. Zraněného Pokorného nahradil na pozici stopera Miloš Karišik. Od prvních minut dostal příležitost také Delarge. Hned v úvodu utkání se po Pavelkově přihrávce řítil do velké šance kanonýr Šural. Jeho postup však zastavil zdvižený praporek asistenta sudího, jenž signalizoval velice sporný ofsajd.

První branka zápasu přišla poměrně záhy. Plzeňští zahráli rohový kop povedeným signálem, po němž se ke střele dostal Vaněk, Kolář ale ještě stačil zasáhnout. Následně ale hosté vystřelili po druhé, rána byla tečována, před Kolářem se nejrychleji zorientoval Václav Pilař a nekompromisní střelou pod břevno otevřel skóre.

Po ztrátě Hrošovského ve středu hřiště posunul Obročník míč na Ďubeka, který měl spoustu času na kvalitní centr, bohužel trefil ale jen Procházku. Hosté odpověděli akcí Řezníka, který se uvolnil na pravé straně a zpětnou přihrávkou oslovil Chramostu. Střela plzeňského forvarda ovšem skončila nad bránou, Kolář tak zasahovat nemusel.

Po dvaceti minutách hry se Fleišman zhruba ze třiceti metrů opřel do skákavého míče, ale ani jeho střela cestu mezi tři tyče nenašla. O několik desítek vteřin později zahrozili znovu Viktoriáni. Vaněk na středu hřiště kolmicí vybídl Chramostu, který se ocitl tváří v tvář Kolářovi. Liberecký brankář ale dobře zmenšil střelecký úhel a Chramostův přízemní pokus vyrazil.

Do další příležitosti se po dlouhém autu Frýdka dral v soupeřově vápně Delarge, míč však netrefil ideálně a poslal jej těsně vedle pravé tyče Kozáčikovy branky. Poté táhl další útočnou akci našeho týmu Pavelka, jenž uličkou vysunul Šurala, který do vápna poslal ostrý centr. Dobrým obranným zákrokem se ale prezentoval hostující Procházka, který balón zblokoval do zámezí. Ve 38. minutě zpracoval skvělým způsobem Šural Kolářův dlouhý výkop a poté nastartoval nabíhajícího Delarge. Konžský rychlík zakončoval ve slibné pozici, ale s jeho přízemní střelou si Kozáčik poradil.

Po změně stran zahrozil jako první plzeňský Petržela. Proti jeho střele ovšem Kolář zasahovat nemusel. V další akci se Řezník odhodlal k centru z pravé strany a přesným centrem našel Petrželu, jehož hlavička skončila jen těsně mimo. V 59. minutě se na pravé straně hřiště Josef Šural zbavil bránícího Procházky a z velmi ostrého úhlu vypálil, čímž dokonale překvapil Kozáčika a vyrovnal. Blízko ke druhému gólu byl opět agilní Pilař, ale proti jeho obstřelu se parádním zákrokem vytáhl brankář Kolář. Druhý gól Slovanu měl v 76. minutě na kopačce střídající Hadaščok, který se dostal uvnitř pokutového území k míči. Balón ale napálil pouze nad branku.

Za hosty následně zahrozil střídající Tecl, který se rybičkou položil do prudkého centru, Kolář ale mohl zůstat klidný, stejně jako při dalekonosné dělovce Limberského ze samotného závěru. Slovan se tak nakonec po výsledku 1:1 rozešel s Plzní smírně.

Samuel Slovák (FC Slovan Liberec): Myslím si, že zápas měl velmi vysokou úroveň, měl napětí a výbornou kulisu. Naši fanoušci udělali výbornou atmosféru, zápas se určitě musel líbit. Utkání jsme chtěli vyhrát, což se nám i s trochou štěstí mohlo podařit, měly jsme fáze hry, ve kterých jsme byli lepší, ale na druhou stranu i Plzeň měla šance. Byl to dobrý zápas a řekl bych, že v konečném součtu je remíza zasloužená.

Miroslav Koubek (FC Viktoria Plzeň): Zápas jsme chtěli a podle mého názoru i měli vyhrát, takže bod takto po zápase beru jako ztrátu. Šance jsme si dokázali vytvořit, ale stále nás provázejí potíže v koncovce. Liberec potvrdil vzestupnou výkonnost a hrál dobře. Remíza mě mrzí, ale je to pořád plusový bod ze hřiště soupeře, takže z toho nemusíme dělat tragédii.