FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 1:2
07.04.2018

Slovan ztratil v závěru zápasu vedení a nakonec s Teplicemi prohrál 1:2

Šimon Knopp
Liberec - Ve 23. kole HET ligy se utkalo naše mužstvo se sousedy z Ústeckého kraje. FK Teplice se držely v tabulce 8. místo, tudíž na Liberecké ztrácely 13 bodů. Papírovým favoritem měl být náš celek, ale Slovan potvrdil historické statistiky, stejně jako na podzim prohrál 1:2. Poslední desetiminutovka Liberci nevyšla a po dvou gólech z hlaviček ztratil slibný výsledek.
23.kolo, sobota 7.4.2018, 18:00, U Nisy
1:2
(0:0)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec:

Hladký - Coufal (C), Karafiát, Mikula, Knejzlík - Breite, Folprecht - Oscar, Bosančić (72. Bartl), Potočný (87. Potočný) - Pulkrab (81. Da Silva)

Náhradníci: Nguyen, Kačaraba, Malinský, Ševčík, Bartl, Wiesner, Da Silva

FK Teplice:

Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob (C) - Soungole, Kučera - Hyčka (71. Shejbal), Trubač (57. Žitný), Hora - Červenka (62. Vaněček)

Náhradníci: Grigar, Rezek, Shejbal, Čmovš, Vaněček, Žitný, Kodad

Branky: 56. Potočný (pen.) - 81. Žitný, 89. Vaněček

Žluté karty: 44. Bosančić, 60. Mikula - 29. Krob, 43. Soungole

Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Arnošt

Diváci: 4929

Výkop zápasu obstarali hosté, ale hned jejich první šance byla zastavena mávnutím ofsajdu. Tepličtí byli od začátku aktivnějším mužstvem a za svou snahu byli odměněni rohovým kopem, ten však větší šanci nepřinesl. V 8. minutě se hezky na právé straně uvolnil Vondrášek, nahrál pod sebe na hranici pokutového vápna, kde čekal připravený Kučera. Jeho střela ale mířila poměně vysoko nad branku Hladkého.

Ve 13. minutě se předvedl i domácí Slovan, konkrétně Bosančić. Rozhodl se vystřelit skákavý míč po autovém vhazování a jeho dalekonosný pokus prosvištěl těsně nad břevnem. O minutu později už to vypadalo, že se Hyčka požene sám na Hladkého po chybě v rozehrávce Liberce, ale zradilo ho zpracování a celá akce skončila nezdarem. Ve 23. minutě si první roh připsali i domácí, po ztečované střele Potočného. Samotná standardní situace šanci nepřinesla, Breite zkoušel odhlavičkovaný míč trefit z voleje, ovšem střele chyběla razance a Diviš si s ní poradil.

Ve 26. minutě se vyznamenal brankář Teplic. Volný přímý kop krásně zakroutil Potočný na nohu Knejzlíka, bohužel, brankář hostí proti jeho pokusu skvěle zasáhl. Na druhé straně další rohový kop zápasu dobře tečoval Král, Hladký byl připravený a s celou situací si dokázal poradit. O 6 minut později pěkně centroval Kučera, jeho míč propadl až k Hyčkovi, který proti vyběhnutému Hladkému zakončil mimo branku. Ještě jednu střelu před koncem poločasu zkoušel aktivní Potočný, ani ta se neujala, a tak šly oba týmy do kabin za remízového stavu.

První střelu ve druhém poločase si připsal Hora, mířil vysoko nad bránu. Na druhé straně zkoušel své štěstí Breite, jeho akce skončila podobným způsobem. V 56. minutě byl po rohovém kopu faulován Mikula. Penaltu si vzal na starost Roman Potočný a nekompromisně ji proměnil, Diviše poslal na druhou stranu. Tepličtí se po inkasovaném gólu snažili tlačit více do útoku, ale nepodařilo se jim vytvořit větší šanci, často byla jejich hra kažena nepřesnostmi.

Liberec po vstřelené brance spíše vyčkával na rychlé protiútoky, ovšem obrana teplických si většinou věděla rady a domácí nepouštěla do větších šancí. V 81. minutě se Teplicím podařilo srovnat. Vondrášek poslal přesný centr a střídající Patrik Žitný hlavou rozvlnil síť. Tento gól evidentně hosty nakopl, o chvíli později střílel z vápna Kučera, Hladký jeho pokus s problémy vyrazil.

Oba týmy chtěly vítězství zvrátit na svoji stranu. Po centru Potočného pěkně zakončoval střídající Da Silva, ale Diviš znovu vytáhl skvělý zákrok a příležitost zneškodnil. Na druhé straně hlavičkoval nebezpečně Vaněček, naštěstí na čáře zachránil Slovan Mikula. Následný roh už ovšem přinesl změnu skóre, k hlavičce se znovu prodral David Vaněček a tentokrát se nemýlil.

V nastavení se Slovan ještě snažil změnit stav zápasu, ale ze série dvou rohů nic nevytěžil. Liberci se dnes nepodařilo udržet vedení 1:0, nakonec dvě branky inkasoval a proti Teplicím se jim nepovedlo vyhrát ani dnes.

David Holoubek (trenér Liberce):

"Odehráli jsme špatné utkání od začátku do konce. I tak jsme se ujali vedení, ale neudrželi jsme ho. Možná je prohra krutá, možná by tomu slušela víc remíza, ale mám z utkání špatný dojem. Udělali jsme chybu při gólu na 1:1. Chtěli jsme ještě vyhrát, nechtěli jsme remizovat. Bod nic neřešil, doma chceme vyhrát. Šli jsme do možná mírného rizika. Mrzí nás to, chtěli jsme doma tři body a chtěli jsme potvrdit body ze Slovácka. Je vidět, že liga je hodně vyrovnaná, každý může prohrát s každým. Na začátku jarní sezony bych byl strašně spokojený, že budeme čtvrtí a budeme bojovat o poháry. S jídlem však rostě chuť, chcete furt vyhrávat. Dnes jsme prohráli, ale máme dalších sedm utkání, abychom za to zase vzali. Na výsledky soupeřů jsem se ani nedíval, jsem smutný z našeho výsledku. Jestliže ztratili, mohli jsme třeba odskočit na nějaké body, ale bohužel nestalo se tak."

Daniel Šmejkal (trenér Teplic):

"Viděli jsme zajímavé utkání a musím říct, že v koncovce se přiklonilo štěstí k nám. Oba týmy hrály zajímavě. My jsme si v prvním poločase vytvořili několik brejkových situací a prakticky jsme neměli zakončení na bránu, to nám strašně chybělo. V druhé polovině druhého poločasu jsme se trochu osmělili, v těch situacích konečně vystřelili a štěstí se přiklonilo k nám. I když jsme prohrávali, nehráli jsme tak špatně. Někdy se vám střídání povedou, někdy ne. Jsem rád, že dnes tam kluci šli, trefili se a pomohli to otočit. Za stavu 1:1 měli domácí brankovou příležitost, kdy nás podržel Diviš. Rozhodují prostě malé kousky. Vítězství venku nás potěšilo. Podali jsme zlepšený výkon už proti Spartě a dnes jsme v tom pokračovali."