FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 9:0
13.08.2016

Slovaňačky do ligy pravou nohou nevstoupily, Slavia dominovala

Kryštof Rossmann, Petr Šafář
Praha/Liberec - V prvním kole podzimní části ligy žen Slovaňačky narazily na pražskou Slavii. Utkání mělo nakonec jednoznačného vítěze, když domácí hráčky duel opanovaly a v průběhu devadesáti minut vsítily hned devět branek.
1.kolo, sobota 13.8.2016, 14:00, Xaverov - tráva
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
9:0
(3:0)
SK Slavia Praha: Votíková - Hloupá (46. Juračková), Necidová (72. Dědinová), Budošová, Tomášková - Divišová (80. Veselá), Bartovičová (64. Szewieczková), Svitková, Pěničková (K), Bartoňová (55. Chlastáková) - Kožárová
FC Slovan Liberec: Kuľková - Hančová, Pižlová (K), Matějková - Tůmová, Šušolová, Kutifelová (64. Jeřábková), Fritzová (46. Černá), Dlouhá (87. Košková) - Jarchovská (72. Červeňáková), Brázdová
Branky: 7. Kožárová, 12. Pěničková, 28. Divišová, 54. Budošová, 57. Divišová, 73. Kožárová, 76. Chlastáková, 80. Svitková, 86. Pěničková. Rozhodčí: Šauflová Jana – Hasíková Marika, Holakovská Tereza
Delegát: POUČEK, MGR. Josef
Diváci: 100

Slávistky vstupovaly do prvního zápasu podzimní části v roli papírových favoritek, což vzbudilo v našem celku až přílišný respekt. Tuto skutečnost potvrdila i první branková situace duelu. Obrana Slovanu si počínala nedůsledně ve vlastní šestnáctce a Tereza Kožárová přesnou hlavičkou otevřela brankové účty.

Stejná situace byla k vidění i o několik chvil později. Kožárová tentokrát v roli nahrávače nalezla přesným centrem neobsazenou Blanku Pěničkovou, proti jejíž střele neměla nová strážkyně zařízení Liberečanek - Kuľková šanci.

Poté vystrčily růžky poprvé a naposledy v utkání hostující hráčky. Jarchovská ale z nadějné pozice zařízení netrefila, a Votíková se tak o své čisté konto strachovat nemusela. Po chybě Dlouhé v 23. minutě mohla zvýšit vedení Pražanek agilní Kožárová, její pozdrav směrem k brankářce však tři tyče minul.

Zanedlouho se skóre přeci jen znovu měnilo. Divišová po pěkném uvolnění u postranní čáry nalezla perfektní nabídkou spoluhráčku, obránkyně Tůmová sice na poslední chvíli dokázala míč odvrátit na roh. Po jeho zahrání a minele brankářky se však trefila Petra Divišová.

První poločas stavem 3:0 pro sešívané skončil, nejtěžší chvilky ale naše mužstvo teprve čekaly. Fotbalistky z hlavního města do druhé pětačtyřicetiminutovky doslova vlétly a v 54. minutě se radovaly znovu. Po krásném zpětném pasu Bartoňové napálila míč nechytatelně pod břevno Andrea Budošová.

O pár chvil později přišel další tvrdý direkt. Další nepřesnosti ve vlastním vápně dovolily Petře Divišové pálit z ideální střelecké pozice. Zkušená hráčka si s nastalou příležitostí poradila bez větších potíží.

S postupem času Slávistky hru opanovaly, po nařízeném pokutovém kopu za faul na Necidovou, skórovala Tereza Kožárová, záhy přidala další trefu Jitka Chlastáková. Černou desetiminutovku završila ještě Kateřina Svitková, která pěknou ranou zužitkovala nařízenou standardní situaci.

V samotném závěru přidala poslední hřebíček do rakve kapitánka domácích Blanka Pěničková, jejíž hlavička po centru Svitkové doplachtila až do zařízení. Liberečanky tak nevstoupily do nového ročníku ideálně. Šanci na reparát budou mít 20. sprna, kdy přivítají v Hrádku nad Nisou „Votrokyně" z Hradce Králové.

1. poločas zápasu můžete zhlédnout v následujícím videu:

2. poločas zápasu můžete zhlédnout v následujícím videu:

Jiří Dvořák (FC Slovan Liberec): Do utkání jsme nevstupovali kompletní, protože Alice Němečková si přinesla červenou kartu z loňského ročníku, dále se nám v generálce proti Minsku zranila také Tereza Mukařovská. Obrana byla tudíž improvizovaná. Se soupeřem jako je Slavia se musí sejít řada okolností, aby se dal uhrát dobrý výsledek. Pražanky zaslouženě vyhrály, nenechaly nás moc kombinovat a potrestaly naše chyby.