FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Čáslav - FCSL 5:5

5:5
(1:3)

Yerasov-Růžička-Kobr-Linke-Striženec-Kašpar-Stibor-Papoušek-Štícha-Vyčítal-Plechatý,střídající:Jeslínek,Svrček,Strejc,Chládek,Třešňák

branky:2xKašpar,Plechatý,Růžička,Vyčítal

Lukáš Novotný:"První poločas se hrál ve vysokém tempu a nasazení.Dokázali jsme se prosazovat jeden na jednoho a k tomu jsme přidali kvalitu ve finální fázi a dvougolový náskok byl zasloužený kdy jsme ješte několik slibných šancí nedokázali proměnit.Ve druhém poločase jsme měli lepší vstup do utkání a když už jsme soupeři odskočlili na rozdíl tří branek vypadalo to ,že utkání budeme kontrolovat,ale houževnatý soupeř se nevzdal a závěr druhého poločasu patřil soupeři,kterému jsme naší nedůsledností při bránění standartních situací umožnili utkání srovnat a na řadu přišli penalty,kde jsme prokázali větší kvalitu a zvítězili po penaltovém rozstřelu 4:3.Celkově dnes utkání nabídlo řadu zajímavých momentů,směrem dopředu jsme prokazovali kvalitu,kterou jsme potvrdili pěti vstřelenými brankami,na čem musíme pracovat je větší ochota a důslednost při bránění standartních situací,které nás trápí dlohodobě."

Alois Javůrek:"Před nástupem k poslednímu mistrovskému zápasu tohoto podzimu se mohli najít tací (dle mého názoru se tento pohled na utkání potuloval mezi hráči Liberce), kteří byli připraveni, vzhledem k postavení čáslavských v tabulce, na snadný zápas, tato očekávání byla smetena hned od úvodních minut, soupeř byl houževnatý, nevypouštěl žádné souboje a notně přispíval k vysokému tempu hry. Liberec však měl na své straně větší kvalitu, kterou jsme v první půli přetavili ve tři branky. Šance měla i Čáslav, která také jednu proměnila. V dobrém výkonu jsme pokračovali v druhém poločase a navýšili vedení na 5:2. Domácí však nic nevzdali a vrhli vše do útoku, brejkové akce se nám nedařilo účelně řešit a naopak zmatek v obrané fázi znamenal, že míč se vracel rychle na čáslavské kopačky. Po jedné potrestané chybě ve středu hřiště a dvou špatně bráněných standartkách, se za nerozhodného stavu šlo do penalt. V nich byli úspěšní zejména naši střídající hráči a tak nás na závěr podzimní části sezóny čekala radost po penaltovém dramatu."