FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Meteor - FCSL 1:2

1:2
(1 : 1)
FC Slovan Liberec: Plechatý-Mizera,Lehoczki,Hanuš,Khun-Baláž,Resl,Lábek,Vébr/63.Petr/-Prokopec/89.Mečíř/,Gembický/85.Gabko/
Branky: 36.Baláž,48.Lábek

První jarní mistrovské utkání sehrála U 19 na půdě Meteoru Praha,kde uhrála dobrý výsledek a zaslouženě si odváží tři body.

Od začátku utkání byl k vidění svižný fotbal z obou stran,který se odvíjel zejména mezi oběma pokutovými územími.Do první pořádné šance se dral Gembický,ale obrana ho dokázala včas zastavit.Pak z dobré pozice přestřelil Prokopec.Ve stoprocentní šanci selhal po akci Vébra jak Gembický,pak i z následné dorážky Resl, který netrefil odkrytou branku.Meteor ohrožoval libereckou branku zejména po standartních situacích.Po jedné z nich se ve 35.minutě ozval hlasitý výkřik jednoho z domácích borců a hlavní rozhodčí Machýček ukázal k překvapení všech na značku pokutového kopu,kterou z jistotou proměnil domácí kapitán Souček 1:0.Liberečtí prakticky po rozehrání využili zaváhání obrany a po autovém vhazování Resla předskočil Baláž svého strážce a srovnal ve 36.minutě na 1:1.

Druhý poločas jsme zahájili se stejným zaujetím,z čehož vyplynuly fauly domácích.Po jednom z nich si ve 48 .minutě postavil míč 25 od branky Lábek a svojí ,,lábuskou´´ dal rozdílovou branku 2:1.Meteor se snažil o vyrovnání a málem se mu to povedlo,kdy po nedůrazu obrany nastřelil tyč.Po zbytek zápasu byla snaha z obou stran o vstřelení branky již marná.

Mgr.Tomáš Nosek-trenér U19:,,Na první jarní kolo jsme viděli dobré utkání.Škoda jen,že nedokážeme lepé proměňovat brankové situace.Myslím,že jsme podali dobrý týmový výkon a celý tým zaslouží pochvalu za 100% přístup k utkání.