FC Slovan Liberec | Celý zápas jsme byli lepší tým, naše klasika, smutnil po zápase kapitán Coufal
Menu Další Zavřít Zavřít
04.03.2018

Celý zápas jsme byli lepší tým, naše klasika, smutnil po zápase kapitán Coufal

Šimon Knopp
Liberec – V sobotním utkání plném emocí se loučily oba týmy nerozhodným výsledkem 2:2. Vlnu nespokojenosti vyvolal u hráčů Slovanu zejména první gól. Jak se ale ze zpětného záznamu později ukázalo, Wágner rukou nehrál a vstřelil regulérní gól. U celého momentu byl právě Vladimír Coufal: „Chtěl bych se Wagymu (Tomáš Wágner) omluvit, něco jsem mu tam řekl, ale nemyslel jsem to tak, bylo to normálně v zápalu zápasu…“

Zníš po zápase nějak ochraptěle…

No, na mém hlasu je to znát, začínal jsem zápas s teplotou. Skončil jsem ho ještě s větší, takže rychle domů a vyležet, ať jsem do středy v pohodě.

Jak bys zhodnotil toto utkání?

Řekl bych ztráta dvou bodů, ale ve finále můžeme být rádi za jeden. Myslím si, že celý zápas jsme byli lepší tým, naše klasika. Drželi jsme balón, Karviná se k ničemu nedostala a my jim takhle darujeme dva góly. Nechci se na to vymlouvat, ale my hrajeme doma a proti nám hraje všechno. Něco raději nebudu komentovat… ale hřiště je teď hrozné. Na tom se nedá přihrát, myslím, že kdybychom hráli na trávě, tak ten třetí gól dáme. Nepustili bychom je do takových šancí a lépe bychom ten zápas zvládli.

K tomu prvnímu gólu, tam jste se hodně hádali, protestovali jste proti ruce?

Já jsem myslel, že jsem ho trefil do ruky, ale už kluci mi říkali, že to ruka nebyla. Chtěl bych se Wagymu (Tomáš Wágner) omluvit, něco jsem mu tam řekl, ale nemyslel jsem to tak, bylo to normálně v zápalu zápasu… Tím pádem dali regulérní gól, ale to nemění nic na tom, že my jsme tu situaci po autu špatně dohráli, a to samé u druhého gólu. Nakonec ve finále můžeme být rádi za ten jeden bod, i když jsme jednoznačně chtěli tři a myslím si, že jsme si je zasloužili.

V příštím zápase nás čeká Slavie, bude to utkání nějak zvlášť vyhecované?

Já bych to bral jako svátek. Nejen proto, že tam bude bývalý trenérský tým nebo kluci, kteří tady ve Slovanu byli, ale doufáme, že bude teplo a přijde hodně diváků do Edenu. Zápas s kvalitním soupeřem na super stadionu… Doufáme, že bude i dobré hřiště, abychom si konečně zahráli na trávě. Takže se na to utkání všichni těšíme, ale myslím si, že nebude nějaká extra motivace, když tam jsou bývalí trenéři nebo kluci.

Motivace určitě bude velká i díky tomu, že přes pohár vede přímá cesta do Evropy…

Ano, přesně tak. My tušíme, že když porazíme Slavii, tak bychom mohli najet na nějakou vlnu a ten pohár vyhrát. Je to takový náš cíl a bylo by to krásné postoupit z poháru přímo do Evropy, protože ta předkola jsou hrozně zrádná.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Centrum zdraví Ricoh
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Kalendář Liberecka