FC Slovan Liberec | Chybí nám větší klid a kvalitnější zakončení, říká Martin Zoul po další remíze se Spartou
Menu Další Zavřít Zavřít
06.05.2013

Chybí nám větší klid a kvalitnější zakončení, říká Martin Zoul po další remíze se Spartou

Jakub Martínek, Lukáš Michalík
Ještě před koncem premiérového ročníku Juniorské ligy si liberecká juniorka s předstihem zajistila jeden primát a to status - remízového krále. Náš tým má na svém kontě již patnáct nerozhodných výsledků, které pět kol před koncem soutěže už těžko někdo překoná. Další plichtu přidali svěřenci trenéra Chytrého v pondělím utkání se Spartou, které zhodnotila brankářská jednička Martin Zoul.

Jak hodnotíte utkání se Spartou?

Z dnešního utkání mám smíšené pocity. Před zápasem jsme chtěli zvítězit a všichni jsme mysleli jen na tři body, ale vývoj byl hodně podobný jako v předešlých utkáních po řadě neproměněných nebo nedotáhlých šancí jsme zbytečně inkasovali a nepříznivý výsledek jsme museli dohánět.

Druhý poločas ale z vaší strany nevypadal vůbec špatně. Dokonce jste sahali po vítězství…

Myslím, že i přes ztrátu bodů jsme odehráli slušné utkání. Hlavně ve druhém poločase jsme předvedli bojovný výkon, Spartu jsme dokázala zatlačit a po celou dobu přehrávat. Kdo se dnes přišel na zápas podívat, musel vidět sám, že nám chybělo i potřebné štěstíčko ke vstřelení dalších branek.

S patnácti nerozhodnými výsledky jste remízovými králi, proč se nedaří dotáhnout zápasy do vítězného konce?

Patnáct remíz je dost. Já osobně jsem tolik remízových výsledku v sezóně nikdy neodehrál. Myslím si, že nám chybí větší klid a kvalita v zakončení. Musíme se také vyvarovat zbytečných chyb v obranné fázi. Stále ale věřím, že to zlomíme a v posledních zápasech začneme vyhrávat.

Co je potřeba změnit do dalších utkání?

Do dalších utkání je potřeba zvýšit efektivitu v zakončení. Určitě jsme byli z těch patnácti remízových utkání minimálně v deseti zápasech lepším týmem, ale nedokázali jsme vstřelit o ten jeden gól víc než soupeř.

Sestava se i kvůli zraněním často točí, vidíte příčiny horších výsledků také v nesehranosti?

Je možné, že pod některými inkasovanými brankami je podepsaná nesehranost hlavně v obranné činnosti. Rozhodně se, ale na tohle nechceme vymlouvat. Trenéři se snaží, abychom byli alespoň na před zápasovém tréninku na hřišti spolu a vyzkoušeli si standardní situace a podobné herní zvyklosti.

V zápasech jste často v permanenci a mnohokrát mužstvo podržíte. Jak jste spokojen se svými výkony?

Jsme rád, že jsem dostal šanci po šesti podzimních startech v Juniorské lize, chytat na jaře na pozici jedničky. Odchytal jsem všechny zápasy kromě minulého kola v Brně. Se svými výkony jsme převážně spokojen, ne vše se ale povedlo na výbornou. Třeba zápasy v Jablonci nebo v Jihlavě patřily k těm slabším, tam jsem svůj tým příliš nepodržel.

Juniorská liga je poměrně ofenzivní soutěž. Jak je pro vás jako pro brankáře obtížné udržet čisté konto?

Juniorská liga je určitě hodně ofenzivní soutěž. Její výhodou je určitě to, že se nedá nikam sestoupit. Většina týmů tak může hrát bezstarostný fotbal a tolik se nesoustředit na obranu. Udržení čisté konto je opravdu velice vzácné. My hrajeme otevřený fotbal, dáváme hodně gólů, ale bohužel jich také hodně dostáváme. Na jaře jsem udržel čistá konta dvě. Bylo to v zápasech s Duklou a v Ostravě. Bohužel ani v jednom případě to nepřineslo tříbodový zisk, obě utkání skončila shodně 0:0.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Böhmerwald Suez
Mediální partneři
Liberecká drbna Beat radio