FC Slovan Liberec | Daniel Bartl: Zbytečně jsme to zdramatizovali, výhra ale byla zasloužená
06.03.2017

Daniel Bartl: Zbytečně jsme to zdramatizovali, výhra ale byla zasloužená

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovan si připsal v souboji s Příbramí důležité tři body. Závěr duelu přinesl drama, které nakonec modrobílí ustáli a dokráčeli si k zaslouženému vítězství. Na hřišti byl velmi vidět Daniel Bartl, kterému gól unikl jen o vlásek.

Úleva byla po závěrečném hvizdu asi velká, že?
Úleva je to obrovská. Bylo to velmi důležité utkání, zvládli jsme ho a jsme šťastní za to, že máme tři body.

Byla znát ze začátku duelu nervozita?
Určitě ano. Věděli jsme, že hrajeme o všechno. Věděli jsme, že nás čekají nesmírně těžká utkání. Museli jsme doma za každou cenu vyhrát. Myslím, že jsme podali dobrý výkon, akorát jsme to ke konci zbytečně zdramatizovali. Důležité bude zlepšit útočnou fázi a samotnou finální přihrávku, poté budeme úspěšnější.

Neproměněná penalta byla určitě šok, nakonec ale ještě do konce poločasu přišla úvodní branka.
Osobně jsem Milanovi věřil, že ji promění. Nedal, stalo se. Poté akorát šlo vidět, jak je to dobrý a zkušený hráč. Věřil si, že dá branku, což se povedlo. Hodně nám pomohl.

Měl jste velkou šanci, balón zastavilo břevno. Co chybělo?
Dostal jsem výborný balón od Tomáše Součka, zpracoval jsem si ho a střetly se mi myšlenky. Chtěl jsem střílet na druhou stranu než jsem mířil a myslím, že to Hruška ještě vyškrábl prsty na břevno. Je to škoda, snad příště. Tolik mě to nemrzí, protože jsme tři body uhráli i bez mých proměněných šancí.

Co se stalo v závěru duelu? Na gól se čekalo celou druhou půli a najednou v samotném závěru padly hned dvě branky.
Myslím, že jsme Příbram nepouštěli do žádných šancí. Potřebovali jsme vstřelit druhý gól, věděli jsme, že se potřebujeme uklidnit a měli jsme to v hlavách. Naštěstí Egon Vůch skóroval na 2:0, jenže opět zbytečně jsme minutu po gólu inkasovali a bylo z toho drama. To musíme příště zlepšit, každopádně výhra byla zasloužená.

Čekají vás dva nesmírně těžké zápasy, ve kterých se tým bude moci proti papírovým favoritům vytáhnout.
Přesně tak. Týmu věřím. Vím, že každým tréninkem a zápasem se zlepšujeme a budeme zlepšovat. Potřebujeme se ještě více sehrát, ale věřím, že z obou utkání přivezeme minimálně bod.