FC Slovan Liberec | Dorost čeká odveta baráže. Je to pro nás vrchol sezony, burcuje trenér Nosek
Menu Další Zavřít Zavřít
16.06.2017

Dorost čeká odveta baráže. Je to pro nás vrchol sezony, burcuje trenér Nosek

Dominik Jakubec
Liberec - V sobotu od 11 hodin čeká dorostence nejdůležitější zápas sezony. Na hřišti Teplic se představí v odvetném utkání baráže o postup do nejvyšší soutěže. Po úvodním zápase však musejí dotahovat ztrátu 0:2. "Bude to těžké, ale zbraně neskládáme," burcuje tým trenér Tomáš Nosek.
Situace, do níž se ve středu Slovan dostal, není zrovna jednoduchá. "Do ideálu má daleko. První zápas byl především o kvalitě. Soupeř měl rozhodně vyšší kvalitu, my naopak na můj vkus hráli pasivněji, než jsme si přáli. A hosté toho využili," říká trenér Tomáš Nosek.

Utkání se rozhodlo už v první pětačtyřicetiminutovce, kdy Tepličtí trestali zaváhání Noskových svěřenců. "Fotbal je o chybách a my za první poločas udělali dvě hrubice, čímž jsme jim pomohli k vedením. Naopak jsme žádnou z příležitostí bohužel neproměnili. To se ukázalo jako hlavní rozdíl," popisuje.

Přesto po změně stran mladíci Slovanu zabrali a po červené kartě pro jednoho z hostujících hráčů ukázali, že umí najít recept na teplickou defenzivu. "Po vyloučení jsme se snažili na soupeře dorážet a hrát nahoře, ale opět nám chyběla kvalita v pokutovém území. Stejně tak jsme neměli štěstí. Vytvořili jsme si tři čtyři velké šance, ale pokaždé jsme buď minuli branku nebo je chytil brankář," smutní trenér Nosek.

Přesto se spolu s devatenáctkou nevzdává. "Kluci vědí, že se hraje na dva zápasy. Neskládáme zbraně, hráči si hrají i o svoje, všichni chtějí postoupit. Ale teď si musí každý z nich sáhnout do svědomí a udělat si v hlavě pořádek. Uvidíme, jak se k tomu postaví. Je to samozřejmě také na nás, na trenérech, abychom postavili v daný moment co nejlepší jedenáctku," předestírá.

V sobotním utkání půjde o hodně. Úspěšnější z týmů si v příším ročníku zahraje první dorosteneckou ligu. Důležitost zápasz si tak všichni uvědomují. "Zdůrazňovali jsme hráčům, že jsme teprve v poločase. Ještě je před námi devadesát minut a rozhodně se šance na postup nevzdáme. Je to pro nás vrchol sezony!" uzavírá Nosek.

Utkání v Duchcově u Teplic vypukne v sobotu v 11 hodin.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Niosport AGRO CS a.s.
Mediální partneři
Rádio Černá Hora Beat radio