FC Slovan Liberec | Hloupé góly nás připravily o dobrý výsledek. Smutnil po utkání v Jablonci Lukáš Hroššo
10.05.2015

Liberec - Slovanu se odplata za podzimní porážku v Podještědském derby nepovedla. Náš tým v prvním poločase držel s odvěkým rivalem krok i díky zákrokům gólmana Lukáše Hrošša, který si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Utkání nakonec rozhodl úvod druhého poločasu, kdy Jablonec dvakrát skóroval a rozhodl o konečném výsledku.

Jak moc bolí prohra v Podještědském derby?
Každá prohra bolí, obzvlášť tahle. Bylo to derby a každý chtěl vyhrát. My jsme chtěli Jablonci vrátit podzimní porážku. Bohužel, se nám to nepovedlo.

Lukáši, jak hodnotíš průběh utkání?
V prvním poločase to byl vyrovnaný fotbal. Možná, že jsme měli více ze hry než Jablonec. Bohužel jsme zaspali v úvodu druhého poločasu, což nakonec rozhodlo. Dostali jsme hloupé góly, na které jsme nedokázali odpovědět. Jablonec poté zlepšil hru a závěr utkání si pohlídal.

Lukáš Hroššo diriguje své spoluhráče

Jak bys popsal první branku?
Bylo to rychlé přečíslení. Jeden z protihráčů si navedl míč na střed a snažil se mě obstřelit. Na balon jsem dosáhl jen konečky prstů a vyrazil ho před sebe. Škoda, že jsme nedokázali zareagovat dřív než dorážející Kopic.

Čemu přičítáš špatný vstup do druhého poločasu?
Těžko říct. Soupeř nás přehrál individuálně, což nám chybělo. Lépe se dostával do finální fáze a připravil si i více šancí. Jablonec je kvalitní mužstvo a dohánět proti němu výsledek 0:2 je hodně obtížné.

Je tenhle výsledek potvrzením, že je v letošní sezóně Jablonce jinde než Slovan?
Myslím, že kdyby byl Jabloncem tam, kde teď my bylo by utkání úplně jiné. Oni navíc ještě bojují o druhé místo a hrají ve větší pohodě. My musíme v každém utkání uspět, což je psychicky velmi náročné a těžké.

Vaši soupeři v boji o záchranu zvítězili. Je teď Slovan ještě pod tlakem nebo si myslíš, že náskok je už tři kola před koncem dostačující?
Nemáme vyhráno, dokud nebudeme definitivně zachránění. Nechceme se ohlížet na ostatní. Uhrát si to musíme sami. Teď nás čeká pohárové utkání a po něm dá se říct boj o život.

V příštím kole vás čeká Hradec Králové. Dá se říct, že to pro vás bude nejdůležitější utkání jarní části?
Pro nás je teď každé utkání důležité. Určitě to ale bude jedno z těch důležitějších, protože se může definitivně rozhodnout. My budeme chtít zvítězit a zajistit si udržení v nejvyšší soutěži.