FC Slovan Liberec | Hned v prvním utkání Juniorské ligy čeká náš tým loňský mistr, pražská Slavia
27.07.2014

Hned v prvním utkání Juniorské ligy čeká náš tým loňský mistr, pražská Slavia

Liberec – Našim juniorům končí příprava, nadešel čas pro start ostré sezony. Již v pondělí totiž startuje další ročník Juniorské ligy. A mladíky Slovanu nečeká vůbec jednoduchý začátek. Narazí totiž na mistra uplynulé sezony, pražskou Slavii.

SK Slavia Praha

Pražanům se loňská sezona povedla dokonale. Ze čtyřiceti utkání hned sedmadvacetkrát zvítězili, pětkrát remizovali a pouze osmkrát okusili hořkost porážky, s 86 body tak zcela po právu ovládli tabulku Juniorské ligy. K tomu přidali také nejúspěšnější útok a také defenzivu, z čehož vychází také jasně nejlepší skóre 103:42.

Souboj o mistrovský titul sváděla Slavia až do posledních kol s vítězem prvního ročníku Juniorské ligy, Zbrojovkou Brno, a jako možná rozhodující krok ke konečnému prvnímu místu tak lze vidět právě vítězství ve vzájemném zápase dva týdny před koncem soutěže. Slávisté tehdy ještě po poločase prohrávali 0:1, po poločase ale zaveleli k obratu a výhra 2:1 nakonec znamenala, že tehdy pražský tým přeskočil Zbrojovku v celkovém pořadí.

Vzájemné zápasy se Slovanem se Slavii dařily. V tom prvním v Praze bylo prakticky rozhodnuto po prvním poločase, kdy domácí vedli již 5:0, ve druhé půli pak skóre ještě vzrostlo na konečných 1:7 z pohledu svěřenců Davida Vavrušky. Krátce před závěrem sezony pak v Liberci dokázala Slavia opět zvítězit 3:0 a uzavřela naděje našeho týmu na třetí místo.

I přes nejvyšší počet nastřílených branek v soutěži bychom na špici individuálních statistik jen těžko hledali některého z pražských střelců. Nejlépe se dařilo Václavu Proškovi a Jiřímu Vondráčkovi, kteří skórovali desetkrát. Druhým nejlepším gólmanem loňské sezony pak byl Josef Řehák, který udržel 9 čistých kont.

FC Slovan Liberec U21

V uplynulém ročníku se dařilo také našemu týmu. Úvod sezony byl sice v našem podání poněkud rozpačitý a juniorka se tak pohybovala spíše ve středu tabulky, postupně se ale vypracovala až do nejvyšších pater a do posledních kol bojovala také o třetí místo. To se sice nakonec nepovedlo, i čtvrtá pozice však byla obrovským úspěchem a zlepšením oproti předchozímu roku.

Hráčům se dařilo také na individuální rovině. Gólman Ondřej Kolář se s 13 čistými konty stal jasně nejlepším gólmanem Juniorské ligy, útočník Denis Frimmel pak v posledním kole proti Dukle vytvořil nový rekord soutěže, když v zápase skóroval rovnou šestkrát! Díky tomu se s celkem 13 přesnými zásahy stal také nejlepším střelcem našeho týmu a sedmým nejlepším v lize.

Nesmíme ale zapomenout, že se během léta obě sestavy značně proměnily. Například právě zmíněná dvojice Kolář a Frimmel se již trvaleji přesunula do kabiny A-týmu, někteří další zase odrostli mládežnické kategorii a mnoho z nich zamířilo na hostování. Kádr trenéra Davida Vavrušky a asistenta Džimise Bekakise naopak rozšířilo hned několik nadějných mladíků z dorostu. Uvidíme tedy, jak se omlazenému týmu povede v další sezoně.