FC Slovan Liberec | Jiří Fleišman: Zklamání? To je slabé slovo
02.11.2014

Jiří Fleišman: Zklamání? To je slabé slovo

Dominik Jakubec
Liberec – Vůbec poprvé dokázal v neděli rival z Jablonce zvítězit na stadionu U Nisy. Kapitán Jiří Fleišman po utkání neskrýval obrovské zklamání: „Kdybychom po dvaceti minutách vedli 2:0, nikdo by se nemohl divit,“ smutnil kvůli neproměňování šancí.

Jirko, Jablonec poprvé na půdě Slovanu zvítězil. Takové utkání se asi nehodnotí příliš dobře?
To rozhodně ne. My jsme zápas začali dobře, měli jsme nějaké šance, snad dvě tyčky, ale bohužel jsme nic neproměnili. O poločase jsme si řekli, že ještě přidáme a dostaneme soupeře pod tlak, ale to se nám nepovedlo. Neuhlídali jsme jednu standardní situaci a kvůli tomu jsme nakonec prohráli.

Prožíváš velké zklamání, když jsi prvním kapitánem, který s týmem doma v derby prohrál?
Moc jsem to nevnímal, ale příjemné to není. Všichni ostatní kapitáni minimálně zremizovali. Nám se to nepovedlo. Tento zápas mi rozhodně zůstane v hlavě, ale mezi dobrými vzpomínkami nebude

Po takovém výkonu je asi další ztráta pořádně k naštvání?
To už není ani k naštvání, to je slabé slovo. Je to k nasr..., jak se říká.

Zejména dvě tyče vás asi budou ještě dlouho mrzet...
Je to velmi smolné. Kdybychom vedli 1:0, zápas mohl vypadat úplně jinak. Teď se mi hrozně špatně hledají slova, protože jsme strašně zklamaní.

Ve druhém poločase se vám tolik nedařilo, docházeli snad týmu síly?
Tím to nebylo. Jablonec nás zavřel, měl jednu standardku za druhou a tuším, že skóroval asi z páté v řadě. My jsme tam bohužel soupeře nepohlídali. Pernica, kterého jsem měl mít já, tam dobře prodloužil na zadní tyč a Doležal už to měl jednoduché.

Co ti běželo hlavou, když rozhodčí zápas ukončil?
To si snad ani pořádně nevybavím. Rozhodně to bylo hrozné zklamání. Zápas, který jsme mohli vyhrát, ale laxností v zakončení se o něj připravíme, to nemůže nic jiného, než mrzet. Místo Jabloneckých jsme klidně mohli slavit my.

Hrajete přitom na pohled lépe, než v uplynulých sezonách. Čím to, že máte tak málo bodů?
Někdy to tak holt bývá, já na to ani neumím odpovědět. Asi to není jen o smůle, šance máme. Chybí nám klid v zakončení, dnešek byl toho jasným důkazem. Místo abychom po dvaceti minutách vedli 2:0, čemuž by se asi nikdo nemohl divit, prohráli jsme.

Zdálo se, že s vámi inkasovaná branka pořádně zatřásla, je to tak?
My jsme se nějak od začátku druhého poločasu nedostali do tempa. Toho Jablonec využil a zatlačil nás díky těm standardním situacím, přebral iniciativu. My už jsme se nedokázali pořádně vyhoupnout dopředu. V posledních patnácti minutách jsme trošku začali přidávat, ale k vyrovnání už to nevedlo.

Pouhý jeden bod náskoku na sestupové příčky, to také asi není příjemná situace?
Je to hodně špatné. Ale my se nevzdáváme. Čekají nás na podzim ještě tři zápasy, ve kterých chceme brát devět bodů.

Našel bys v paměti zápas, jehož ztráta by bolela víc?
Teď narychlo asi ne. Pro celý region je zápas s Jabloncem velmi důležitý, a my jsme ho prohráli. Musíme se za to lidem omluvit.