FC Slovan Liberec | Junioři poslední venkovní zápasy vyhráli, dokáží na to v Třinci navázat?
26.04.2015

Junioři poslední venkovní zápasy vyhráli, dokáží na to v Třinci navázat?

Liberec – V pondělí pokračuje také Juniorská liga, v rámci níž se naši mladíci vydají až do Třince. Místní fotbalový klub se sice nachází v nejnižších patrech tabulky, v posledních týdnech se mu ale dařilo, nebude se tedy vůbec jednat o slabého soupeře.

FK Fotbal Třinec U21

Podobně jako v uplynulých letech se třinecká juniorka pohybuje spíše u dna tabulky, když na nejsilnější týmy zkrátka nestačí. Letos se Třinci vůbec nepodařil vstup do soutěže, v úvodních devíti kolech dokázal vybojovat pouhé 4 body a dlouho uzavíral pořadí ligy. Celkem za podzim pouze třikrát zvítězil a přidal dvě remízy.

Zato v dosavadních jarních kolech už třinečtí hráči zabrali. Mimo jiné si vyšlápli na Jablonec, v deseti zápasech pak přidali ještě další čtyři výhry a pět porážek, díky čemuž se vyhoupli ze dna a momentálně jim patří 18. příčka s 26 body. Například za pražskou Duklou se nacházejí pouze o skóre, mají však oproti Pražanům o jeden odehraný zápas méně.

Na podzim na půdě Slovanu vyválčili Třinečtí jednu ze svých dvou remíz. Naši hráči po většinu zápasu vedli, už v 19. minutě se trefil Ondřej Machuča, v závěru ale přišla zbytečná chyba obrany a střídající David Králíček v pohodě vyrovnal na konečných 1:1.

Nejlepším střelcem Třince je v dosavadním průběhu soutěže Marek Gajdošík, který se postaral o sedm gólů svého týmu. Jeho další pronásledovatelé mají na kontě minimálně o tři branky méně. Celkem udrželi třinečtí brankáři třikrát čisté konto, z nichž o dvě se postaral Pavel Rohel a zbývající vychytal Lukáš Brych.

Poslední zápas v Juniorské lize:

FK Mladá Boleslav U21 – FK Fotbal Třinec U21 3:0 (0:0)

Branky: 57. a 68. Zahustel, 82. Kocourek.

ŽK: Martynek (TRI).

Rozhodčí: Mrkáček – Kříž, Krupa.

Třinec: Brych - Kalfas, Minařík, Krejčí, Ferenc - Bujok, Martynek (84. Turoň), Kučera, Puczok (82. Pěla), Melecký (71. Vršanský) - Gomola.

FC Slovan Liberec U21

Naší juniorce se letos nedaří zcela navázat na loňskou úspěšnou sezonu, za což může do jisté míry poněkud nevyrovnaná forma. Stále totiž platí, že svěřenci trenéra Pavla Čapka takřka pravidelně střídají vítězství a porážky. V celé sezoně ještě ani jednou nevyhráli nebo neprohráli třikrát v řadě a i kvůli této statistice aktuálně drží 11. příčku v tabulce, čtyři body za desátými Teplicemi.

Před týdnem narazil Slovan na nevyzpytatelné Znojmo, které sice v tabulce obývalo až spodní čtvrtinu tabulky, ale zároveň bylo v dobré formě, kterou nakonec na Městském stadionu také prokázalo. Njire už v 9. minutě otevřel skóre z přímého kopu, na to ale náš tým dokázal zareagovat a Denis Frimmel ještě v první půli vyrovnal. Druhé dějství už však vyšlo lépe hostům, kteří díky Alacovi a Ondrákovi získali dvoubrankový náskok a Maršálek už se postaral pouze o kosmetickou úpravu. O to více může naše juniory mrzet spálená příležitost Denise Frimmela ze samého závěru.

Díky vstřelené brance si ale Frimmel alespoň pojistil pozici mezi nejlepšími střelci Juniorské ligy, když se společně s brněnským Přichystalem dělí o páté místo a do nejlepší trojice mu chybí pouze jeden přesný zásah. Mezi brankáři má stále nejvíce vychytaných nul na kontě Ondřej Kolář, který ani jednou neinkasoval celkem třikrát, po dvou čistých kontech pak mají Lukáš Hroššo a Jiří Kubát a jedno Martin Zoul.

FC Slovan Liberec U21 – 1. SC Znojmo FK U21 2:3 (1:1)

Branky: 24. Frimmel, 71. Maršálek – 9. Njire, 52. Alaca, 68. Ondrák.

ŽK: bez karet.

Rozhodčí: Vlasjuk – Hanousek, Šťastný.

Slovan Liberec: Lukáč – Franič (62. Maršálek), Egert, Bong, Henzl – Bláha (45. Tabeira), Ondráček – Kaiser (62. Polívka), Dydowicz, Calazans (78. Jánošík) – Frimmel.