FC Slovan Liberec | Junioři přivítají Spartu, povedou si lépe, než A-tým?
27.04.2014

Junioři přivítají Spartu, povedou si lépe, než A-tým?

Liberec – Áčko Slovanu v sobotu na skalp Sparty nedosáhlo, šanci ovšem budou mít v pondělí 28. dubna také liberečtí junioři. Dokáží si se soupeřem z desátého místa tabulky poradit a bodově se přiblížit nejlepší trojici? Utkání začíná ve 13h.

AC Sparta Praha U21

Junioři Sparty si v probíhajícím ročníku rozhodně nepočínají tak suverénně, jako jejich A-tým. I díky několika zbytečným zaváháním s celky ze spodních pater tabulky aktuálně okupují desátou příčku tabulky s 50 body, stejný počet mají ovšem také další tři celky, jakýkoliv zisk či ztráta tak může okamžitě znamenat posun jedním či druhým směrem.

Na jaře se zatím Pražanům poměrně daří, ve druhém zápase sice podlehli Teplicím 1:3, následně ovšem nastartovali sérii 4 výher v řadě, během nichž si poradili i s druhým Brnem. Až v posledních dvou kolech jejich forma poněkud poklesla, když prohráli s Baníkem 0:1 a poté také ve Varnsdorfu 2:3.

Vzájemný duel se Slovanem poskytl divákům vyrovnaný zápas plný zajímavých šancí na obou stranách, výsledek 1:0 pro Liberec tak o průběhu příliš nevypovídá. Po dvaceti minutách se trefil Matěj Káva a od té doby začali tlačit převážně domácí, kýženého vyrovnání však dosáhnout nedokázali a spokojenější tak odjížděli Liberečtí.

Nejúspěšnějším střelcem této sezony z řad hráčů Sparty je zatím Štěpán Hájek, který má na svém kontě již sedm přesných zásahů, následuje ho Patrik Čavoš s pěti brankami. V bráně se pak nejvíce daří Filipu Nguyenovi, který vychytal tři čistá konta. Jakub Kotěra a Jindřich Staněk si připsali oba po jedné nule.

Poslední zápas 1. FK Příbram U21:

FK Varnsdorf U21 – AC Sparta Praha U21 3:2 (2:2)

Branky: 13. Daníček, 38. Čurgali, 54. Halbich – 20. Hájek, 21. Macháč.

ŽK: Halbich, Ruszó, Zbrožek – Breda, Vondra, Macháč.

Rozhodčí: Berka – Zeman, Růžička.

Sestava Sparty: Hrdina (46. Zavadil) – Kadlec (61. Sulovský), Breda, Vokoun, Hovorka (46. Moravec), Macháč, Miskovič, Toml, Vondra, Skopec (59. Kitanovič), Hájek (46. Surmaj)

FC Slovan Liberec U21

Libereckým se na jaře přestalo dařit potvrzovat, že se v podzimní části jednalo o jeden z nejlépe bránících týmů Juniorské ligy. Vždyť z posledních sedmi zápasů obdrželi již čtyřikrát tři nebo více branek. I tak se ovšem drží na čtvrtém místě tabulky a na třetí Brno ztrácejí šest bodů, navíc mají ještě o jeden odehraný duel méně.

Poslední kolo na půdě Příbrami se Slovanu vůbec nevyvedlo. Ambrož sice po necelé čtvrthodině zařídil hostům vedení, Příbramští ovšem těsně před přestávkou vyrovnali a ve druhé půli navíc od 63. minutě hráli proti deseti, červenou kartu po faulu ve vápně totiž viděl brankář Zoul. Zápas nakonec skončil pro liberecké mladíky debaklem 2:5.

Lukáš Bouška se díky brance na Příbrami dotáhl na vedoucí duo Daniel Dydowicz a Denis Frimmel, všichni tito hráči již v sezoně skórovali pětkrát. Následuje je trojice Matěj Káva, Djika Douglas a Martin Jánošík, kteří se trefili čtyřikrát. Nic se nemění na brankářských statistikách, Ondřej Kolář i nadále vévodí v počtu vychytaných nul celé Juniorské lize, čisté konto si připsal již desetkrát.

Poslední zápas FC Slovan Liberec U21:

1. FK Příbram U21 – FC Slovan Liberec U21 5:2 (1:1)

Branky: 43., 53. a 63. (pen.) Barák, 75. Šípek, 77. Mareš – 14. Ambrož, 71. Bouška (pen.).

ŽK: Ježdík.

ČK: 61. Zoul.

Rozhodčí: Zadinová – Filípek, Vnuk.

Sestava Slovanu: Zoul – Bong, Lopez (64. Lafranchi), Rubén (46. Káva), Vojtěšek, Dydowicz (62. Kubát), Beníšek, Ambrož (79. Soungole), Bouška, Frimmel (76. Drobílek), Krejčí (64. Kastelovič).