FC Slovan Liberec | Juniorka míří do Prahy, v neděli změří síly s Bohemians
29.04.2017

Juniorka míří do Prahy, v neděli změří síly s Bohemians

Dominik Jakubec
Liberec - Ještě před pondělním duelem A-týmů se v neděli střetne s Bohemians naše juniorka, která vyrazí na hřiště soupeře. Jak si proti Klokanům, proti kterým se jim v Juniorské lize daří, povede?

Klokani stoupají tabulkou

Jarní část sezony zatím pro Bohemians vyznívá pozitivně. V devíti utkáních pouze třikrát prohráli, k tomu přidali dvě remízy a čtyři vítězství. Se ziskem 14 bodů se tak posunuli tabulkou a uzavírají nejužší špičku. Momentálně jim patří šestá příčka s pouze pětibodovou ztrátou na druhé Brno.

Nutno ovšem dodat, že v posledních týdnech jejich forma silně kolísá. Nejprve prohráli se 14. Jihlavou, o týden později přitom obrali o body suverénní Mladou Boleslav, která všem soupeřům odskočila na první příčce. V minulém kole pak těsně porazili předposlední Budějovice.

Více než měsíc bez výhry

Slovanu se však v poslední době daří ještě méně. Na výhru dokonce čekají svěřenci trenéra Čapka už od 19. března, kdy si vyšlápli na pražskou Slavii. Nyní by se z hlavního města, ovšem z hřiště jiného soupeře, opět rádi vraceli vítězně.

Nutno dodat, že by se jim výhra pořádně hodila. Od zmínění výhry totiž podlehli Karviné, remizovali s Duklou a Teplicemi a následně doma nestačili na Hradec Králové. Kvůli tomu se propadli tabulkou na desátou příčku, ovšem stále s pouhou dvoubodovou ztrátou na osmé místo.

Podzimní divoká remíza

Podzimní vzájemný duel nabídl velmi zajímavý průběh. Přestože první půle skončila bez branek, po přestávce a zejména v samotném závěru se děly věci. Bohemians se ujali vedení, Slovan však dvěma brankami v rozmezí tří minut otočil. O další dvě minuty později už bylo znovu vyrovnáno a remízou 2:2 také duel skončil.

Kdo se bude radovat v druhém letošním zápase? To se dozvíme v neděli od 11 hodin.