FC Slovan Liberec | Juniorka se představí na půdě tabulkového souseda z Teplic
Menu Další Zavřít Zavřít
26.05.2013

Juniorka se představí na půdě tabulkového souseda z Teplic

Jakub Martínek
Liberec – V Česku se pomalu chystají fotbalové prázdniny a Juniorská liga nebude výjimkou. Mladým fotbalistům zbývá odehrát poslední tři soutěžní utkání. Náš tým cestuje ve 32. kole do Teplic, které jsou v tabulce o jediné místo níže. Utkání, které se odehraje na hřišti v Krupce, startuje úderem 17:00.

FK Teplice U21

Svěřenci trenéra Martina Dolinského si vedou velmi podobně jako naši hráči. Aktuálně patří Teplickým čtrnácté místo a na svém kontě mají 34 bodů za šest výher a deset remíz. Ve zbylých čtrnácti případech odešla teplická juniorka s nepořízenou.

Ani forma z posledních pěti utkání není nijak oslnivá a řadí se k průměru Juniorské ligy. Fotbalisté z lázeňského města dokázali posbírat celkem šest bodů, když dvakrát zvítězili a třikrát odešli poraženi. Minulý týden si ale Teplice poradili z Plzní a porazili jí jednoznačným výsledkem 4:0.

Nejlepším střelcem oblékajícím žluto-modré barvy je Aldin Čajič, kterého si všichni pamatují především z teplického A-týmu a v pondělním utkání ale s největším pravděpodobností nenastoupí. O druhé místo se pak dělí hned trojice zakončovatelů, Karel Kodeš, Marek Strada a Martin Kulhánek se prosadili celkem čtyřikrát.

Poslední utkání Juniorské ligy:

FK Teplice U21 – FC Viktoria Plzeň U21 4:0 (0:0)

Branky: 64. Kulhánek, 66. Strada, 80. Polák, 86. Bubeníček.

ŽK: Kulhánek, Kukačka, Filip – Kyndl.

Rozhodčí: Zeman – Vitner, Jedlička.

Sestava Teplic: Mandous – Růžička, Domabyl (61. Hradecký), Mandula (71. Hamerník), Lukeš, Kůžel, Černý (76. Vondráček), Libotovský, Hrubý (61. Hvězda), Kyndl, Beránek.

FC Slovan Liberec U21

Liberečtí mladíci mají po třiceti jedna odehraných kolech 34 bodů, které získali za šest výher a šestnáct remíz. Ty je řadí na třinácté místo Juniorské ligy právě před našeho nadcházejícího soupeře z Teplic.

Aktuální forma naší juniorky není příliš lichotivá. Z posledních pěti utkání dokázala získat pouhé čtyři remízy a to za čtyři nerozhodné výsledky. V posledním ligovém kole se Slovan představil doma proti Bohemians 1905, se kterými se o body rozdělil po výsledku 4:4.

Nejpilnějším a především nejpřesnějším zakončovatelem je pod Ještědem Daniel Dydowicz, který má na svém kontě již devět přesných zásahů. Záda mu poté kryje ještě Filip Drobílek, který má o dva góly méně.

Poslední utkání Juniorské ligy:

FC Slovan Liberec U21 – Bohemians 1905 U21 4:4 (1:3)

Branky: 30. Bouška, 54. Komenda, 55. Drobílek, 89. Dydowicz (pen.) – 22. Maxa, 35. Kouba, 41. Žaloudek, 81. Šumský.

ŽK: Nilgen – Šumský, Hanzl, Šebek.

Rozhodčí: Bílek – Kříž, Krupa.

Sestava Slovanu: Procházka – Lukes (90. Červinka), Nilgen, Tóth, Kmoníček – Krystan (39. Jánošík), Bouška – Drobílek (73. Beníšek), Dydowicz, Hugues (74. Leibl) – Komenda.

Poslední vzájemné utkání

FC Slovan Liberec U21 – FK Teplice U21 2:2 (1:1)

Branky: 37. Dydowicz, 50. Kmoníček – 31. Kodeš (pen.), 85. Česlák.

ŽK: Karamatič – Shkreta.

Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Simmerová.

Sestava Slovanu: Kolář - Coufal, Karamatič, Isaac, Beníšek - Soběslav, Daniel - Drobílek (70. Vasilko), Dydowicz (89. Leibl), Jánošík (81. Šulc) - Kmoníček (86. Lukes).

Sestava Teplic: Lipš - Polák (75. Gabčo), Filip, Bubeníček, Kodeš, Česlák, Shkreta (46. Urma), Šalda, Kulhánek (46. Strada), Vošmik (64. Soukup), Hošek (59. Karel).


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
La Piazza DB Schenker
Mediální partneři
Hattrick Kalendář Liberecka