FC Slovan Liberec | Karafiát: Musíme si to vyříkat, přestat se hladit a říct si na plnou pusu, jak to je.
Menu Další Zavřít Zavřít
05.05.2018

Karafiát: Musíme si to vyříkat, přestat se hladit a říct si na plnou pusu, jak to je.

Šimon Knopp
Liberec - Liberečtí znovu ztratili body, tentokrát je doma zaskočila Jihlava. Sice v prvním poločase po brance Pulkraba prohrávala, ale ve druhém se zvedla a náš tým jednoznačně přehrála. Slovan už pětkrát po sobě nezvítězil a zkomplikoval si celou situaci v boji o přední příčky. "Takhle to opravdu nejde, chtěli jsme hrát o poháry a zatím se nám to akorát vzdaluje," smutnil po zápase Karafiát.

Jak bys popsal to, že jste ve druhém poločasu najednou byli tím horším mužstvem?

Nevím, jak bych to popsal, už je to několikátý zápas po sobě. Opravdu nevím, co k tomu říct, myslím si, že to není kondicí, ale možná nějaká nekoncentrovanost nebo... Musíme si to vyříkat, přestat se hladit a říct si na plnou pusu, jak to je. Takhle to opravdu nejde, chtěli jsme hrát o poháry a zatím se nám to akorát vzdaluje. Už je to pátý zápas po sobě. První půle máme skvělé, Slavia, Jablonec celkem dobrý první poločas. S Jihlavou super první půle. Pak přijde ta druhá a my jsme úplně katastrofální.

Bojujete momentálně o příčky zaručující poháry. Ten dnešní výsledek je asi ztráta, kterou jste možná ani nečekali, že?

Je to velká ztráta, rozdáváme body týmům, které hrají o záchranu. My bychom je potřebovali a místo toho je takhle darujeme.

Přesto se dnes ukázal přínos Matěje Pulkraba, i když jste poprvé po jeho skórování prohráli, je to tak?

Ano, ukázal se. Kdyby v prvních pěti zápasech nebylo Pulkyho, tak kdo ví, jak bychom na tom byli. Pulkymu to tam padalo, je součást týmu, my jsme se na jeho góly nadřeli. Dneska mu to tam zase spadlo, ale bohužel to nakonec bylo k ničemu.

Je vůbec ještě reálná myšlenka na poháry?

Myslím si, že to je reálná myšlenka. Sice teďka jedeme na Baník, bude to ohromně těžké, ale vyhrát se dá s každým. Potvrzují to teďka týmy, co hrají o záchranu, že se s námi dá vyhrát. My to prostě budeme muset celé otočit, udělat maximální počet bodů, jinak se poháry asi nepodaří.

Jak to osobně snášíš? Je to přeci jenom už pátý zápas, co se nevyhrálo, jeden bod z pěti zápasů, na to jste nebyli zvyklí...

Mě osobně to hrozně štve, upřímně mě to s**e.

Bylo to asi složité před fanoušky, ti dnes ukázali poprvé nějakou nervozitu...

Já se jim ani nedivím, protože z pěti zápasů tak málo bodů, to je prostě špatně.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Propamo Fehrer
Mediální partneři
Liberecká drbna Kalendář Liberecka