FC Slovan Liberec | Karafiát: Výhra byla zasloužená, naše Achillova pata je střílení branek
06.11.2018

Karafiát: Výhra byla zasloužená, naše Achillova pata je střílení branek

Liberec - Stoperská dvojice neměla v zápase s Mladou Boleslaví vůbec jednoduchou úlohu. Musela uhlídat nejlepšího střelce soutěže Nikolaje Komličenka, což se jí povedlo na výbornou. „Abych se přiznal, v závěru už jsem moc nevěřil, že vyhrajeme. Ale povedlo se, takže super," usmíval se po utkání se Středočechy Ondřej Karafiát.

Vítězství 1:0 nebylo vůbec jednoduché. Dlouho se vám i přes četné šance nedařilo prosadit.
To rozhodně. Asi všichni viděli, že šancí rozhodně nebylo málo. Kdybychom v prvním poločase dali, a to platí i pro mě, gól, tak by zápas klidně pomohl skončit třeba i 3:0. V závěru jsme se ještě trochu strachovali o výsledek, ale naštěstí to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Co jste si říkali o poločase? Tou dobou už jste měli za sebou tři, čtyři neproměněné tutovky.
Hlavně, že musíme pokračovat pořád dál. Boleslav v první půli v podstatě vůbec nic neměla. Říkali jsme si, že musíme hrát důsledně a koncentrovaně odzadu a ten gól přijde, naštěstí přišel.

Znovu se ukázalo, že největší bolestí zůstává neproměňování šancí. Vidíš to stejně?
Ano, vidím. Máme stejně vstřelených branek jako inkasovaných a to si nemyslím, že bychom těch inkasovaných měli nějak hodně. Je to naše Achillova pata.

Na druhou stranu může těšit, že obrana v posledních zápasech funguje na výbornou.
Hodně nás podržel Filip Nguyen a to i v zápase s Mladou Boleslaví. Od toho tam gólman také je, aby něco chytil (směje se). Ale je to super.

Na druhé straně Jan Šeda také kouzlil.
Ono už to je tady skoro pokaždé. Když si v zápasech vytváříme hodně šancí a soupeřův gólman se prodá skoro do Premier League (směje se). Šeda zachytal famózně. Jak jsem měl šanci v prvním poločase, tak už ležel na zemi a říkal jsem si, že už to tam uklidím. On ale neskutečně dokázal vstát a vyrazil to na roh. Čuměl jsem jako blázen. Chytal dobře, ale naštěstí nechytil tu naší poslední šanci, ze které jsme dali gól.

Veřili jste, že se ještě můžete prosadit, nebo už jste mysleli na to, že by vám nepomohl ani druhý zápas?
Upřímně už jsem moc ke konci nevěřil, ale spadlo to tam, takže super!

V závěru se snad celý tým hnal za gólem, ale Komličenko mohl na druhé straně taktéž rozhodnout.
I já jsem se snažil podporovat útok, ale trenéři nás trochu mírnili, ať se nepřestaneme koncentrovat v defenzivě. Soupeř měl nějaké šance, nicméně Filip je chytil, nebo nebyly tak přesné. Myslím, že se nám to všechno zaslouženě vrátilo a vyhráli jsme.

Jsi známý tím, že rád podporuješ útok i z pozice stopera, není ti to někdy vyčítáno?
Zatím ne, ale už bych někdy mohl dát gól, když takto útok podporuji (směje se).