FC Slovan Liberec | Když mám volno, pustím si film nebo NBA, říká Miloš Kariśik
Menu Další Zavřít Zavřít
11.12.2012

Když mám volno, pustím si film nebo NBA, říká Miloš Kariśik

Martin Zíta
L I B E R E C - Podzimní část fotbalové sezony je již u svého konce a na hráče tak za pár dní čeká dovolená. Na fotbalovém hřišti je známe všichni, ale co patří mezi jejich největší záliby mimo trávník, a čím tak dost možná stráví podstatnou část své dovolené?
To se budete mít možnost dozvědět v sérii rozhovorů, kdy jsme se zaměřili právě na koníčky jednotlivých hráčů. Po Josefu Šuralovi se tentokrát dostalo na stopera Miloše Karišika. Ten se rozpovídal o své zálibě ve filmech a také o basketbalové NBA.

Miloši, co vaše mimofotbalové záliby? Kde, nebo u čeho, Vás najdeme?
Pokud nemáme trénink nebo zápas, tak většinu času trávím hlavně odpočinkem. Ať už posezením s rodinou nebo i u televize. Rád se podívám na nějaký film a jsem také velkým fanouškem basketbalové NBA.

Pojďme nejdříve k těm filmům. Co patří k vašemu oblíbenému?
Rád mám akční filmy, třeba s Brucem Willisem, a taky komedie. Potom se mi také líbí filmy se sportovní tématikou. Nedávno jsem viděl například Never Back Down (v české produkci Nikdy to nevzdávej, pozn. red.) a to se mi hodně líbilo. Je to vlastně o boxerech v hodně složité životní situaci, kteří nutně potřebují peníze pro své rodiny. Opravdu se mi to hodně líbilo.

K té sportovní tématice. Viděl jste v poslední době často skloňovaný snímek „2:0“? Který sleduje fotbalové fanoušky.
To jsem ještě neviděl. Vlastně abych se přiznal, tak jsem neviděl snad žádný český film (úsměv).

A co filmová tvorba vaší domoviny? Asi nejznámějším režisérem je Emir Kustorica, že?
V Srbsku to jsou hlavně komedie. Ani nevím, jak je popsat (smích). Kustorica je asi náš nejlepší režisér, který natočil skvělý film o Maradonovi.

Na ten jsem se právě chtěl zeptat, líbí se Vám?
Ten film mám rád. Je o Maradonovi, což je jeden z nejlepších hráčů historie, to už stačí samo o sobě.

A jak se díváte na Diega Maradonu jako takového?
Skvělý fotbalista. To, co v kariéře dokázal, je až neuvěřitelné. Ale zase ty věci mimo fotbal, ty se mi pochopitelně nelíbí. Všechny ty skandály... Proto si i myslím, že ze strany Argentiny to byl celkem přehmat, když trénoval národní tým. Myslím, že trenér by měl jít svým svěřencům příkladem a ne, aby měl v zádech takové skandály, jako Maradona. Osobně bych pod asi ani hrát nechtěl.

Teď bychom mohli skočit k NBA.
Určitě. Jsem velkým fanouškem Kevina Garnetta a díky němu fandím Bostonu Celtics, kam nedávno přestoupil. Přiznám se, že spíše než nějakému týmu, fandím právě Garnettovi, jako hráči. Když hrál za Minnesotu, sledoval jsem hlavně ji a teď právě Boston. Když někam přestoupí, tak přestoupí i můj zájem o tým (smích).

Sledujete zápasy i v televizi živě, nebo jen výsledky?
Když můžu, tak se snažím koukat přímo na zápas. Samozřejmě nejsem vzhůru po nocích, když druhý den hrajeme nebo máme trénink. Ale když je druhý den volno, tak koukám. Občas ale hrají i celkem brzo, někdy kolem sedmé osmé, to mi samozřejmě vyhovuje.

Co se Vám na basketbalu nejvíce líbí?
Tak ta hra samotná. Ale hodně obdivuji ty hráče. Jsou to neuvěřitelní sportovci, atleti. Předvádějí neuvěřitelné věci, hlavně v NBA. Navíc v Srbsku je basket společně s fotbalem „největší“ sport, takže tu cestu si k vám prostě najde.

A hrajete? Nebo se jen díváte?
Jo, hrát umím. Řekl bych, že celkem i hodně dobře.

Takže někdy v budoucnu s Garnettem v jednom týmu?
Tak to zase nevím (smích). Až tam moje schopnosti opravdu nesahají.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
ICZ ČSOB
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Rengl