FC Slovan Liberec | Lukáš Pokorný odchází ze Slovanu
Menu Další Zavřít Zavřít
23.01.2017

Lukáš Pokorný odchází ze Slovanu

Lukáš Váňa
Odchovanec fotbalové akademie FC Slovan Liberec přestupuje do francouzského Montpellier HSC. Kapitán Slovanu Lukáš Pokorný dnes ve Francii podepsal smlouvu na 3,5 roku.
Lukáš Pokorný odehrál v modro-bílých barvách našeho klubu šedesát zápasů v nejvyšší české soutěži, vstřelil dva góly. Má zkušenosti z Evropské ligy a od léta patří do kádru české reprezentace, za kterou zatím nastoupil v jednom zápase. "Mám rozporuplné pocity. Lukáš je odchovancem našeho klubu. Jeho přestup je tedy vynikající vizitka pro naší akademii. Na druhou stranu nám bude velmi chybět. Podobná nabídka ale může přijít jen jednou za život. Moc mu děkujeme za jeho služby. Odváděl pro nás skvělou práci. Ze srdce mu přeju hodně štěstí. Věřím, že svou šanci uchopí dobře," řekl sportovní ředitel FC Slovan Liberec Jan Nezmar.

„Víme, že pro Lukáše ani Liberec nebylo toto rozhodnutí jednoduché. Hráč je odchovancem Slovanu, nosil kapitánskou pásku, ke klubu i regionu má velmi silný vztah. Nabídka Montpellieru však byla velmi konkrétní a především pak motivační směrem k dalšímu sportovnímu vývoji Lukáše Pokorného. Ve Francii na něj čeká velmi kvalitní soutěž, která ho může fotbalově opět posunout dále. Znám Lukáše dobře a vím, že podpisem smlouvy pro něj tato výzva teprve začíná,“ řekl Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která Pokorného zastupuje.

Lukáš Pokorný po podpisu smlouvy neskrýval spokojenost i částečnou nervozitu. „Zahraniční angažmá jsem si chtěl vyzkoušet vždy. Že se to povedlo již nyní, při realitě podzimních zdravotních trablů, je až neuvěřitelné. Poděkování patří mé agentuře Sport Invest, ale samozřejmě také Liberci v čele s majitelem, trenérem a všemi spoluhráči. Bez nich bych nikdy o tomto angažmá nemohl ani snít. Liberec zůstává nadále mým klubem. Jakkoliv nyní neprochází jednoduchým obdobím, dokáže se zvednout. Budu mu nadále držet palce,“ uvedl přímo z Francie třiadvacetiletý obránce, který si již v novém klubu zvolil na dres číslo 12. „Věřím, že francouzská liga pro mě bude ideální. Je mi jasné, že jdu do vysoce konkurenčního prostředí, kde si svoji pozici budu budovat od začátku. Nicméně měl jsem možnost mluvit s trenérem i dalšími členy sportovního vedení a šanci dostanu. Je pouze na mě, jak s ní naložím. Já jsem odhodlán dokázat, že můj příchod je pro Montpellier správným krokem,“ dodal Lukáš Pokorný.

Když jsem vyrůstal, byl můj největší sen nosit dres s tímto znakem. Během té cesty byly chvíle, kdy se mi to zdálo absolutně nereálné, ale nikdy jsem nepřestal pracovat a věřit. Díky tomu, se mi ten sen splnil a za to budu do konce života vděčný! Zažil jsem v klubu hromadu věcí, asi milionkrát jsem jel 13,24 nebo 26 na trénink, abych vystoupil u Dopravního hřiště a seběhl ten kopec ke stadionu. Mockrát jsem si zařval gól jako fanoušek, pak už i jako hráč. Kdo by to byl čekal🙌🏻 Zažil jsem 3 umělky, spousty rekonstrukcí stadionu, spoustu spoluhráčů, stal jsem se součástí komunity. Nejkrásnější pocit! Děkuji celému klubu, spoluhráčům, fanouškům, vedení, trenérům, všem, kteří každý den vstanou, aby šli ke stadionu U Nisy do "práce" nebo spíš k rodině. To je to slovo, rodina. Takhle to v Liberci vždy bylo a doufám, že vždy bude! Přeji svému, teď už bývalému klubu, jen tu nejlepší možnou budoucnost, plnou úspechů, krásných zápasů a radosti! Já letím o kousek dál, ale NIKDY nezapomenu, odkud pocházím a kdo mě vychoval. Řekni L.B.C. #PrvníLáska #LáskaNaCelýŽivot #DĚKUJI

Fotka zveřejněná uživatelem Lukáš Pokorný (@lukaspokorny12),#fcslovanliberec #thankyou #goodbye #captain @lukaspokorny12 #goodluck #vivelafrance

Fotka zveřejněná uživatelem FC Slovan Liberec (@fcslovanliberec),


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Liberec Litour
Mediální partneři
Liberecká drbna Rengl