FC Slovan Liberec | Mladík Jan Šulc: Sedět v kabině s Milanem Barošem? Neskutečné!
Menu Další Zavřít Zavřít
08.02.2017

Mladík Jan Šulc: Sedět v kabině s Milanem Barošem? Neskutečné!

Dominik Jakubec
Liberec - Osmnáctiletý Jan Šulc zaujal v přípravě realizační tým a na hřišti dostával od trenérů značný prostor. A cíl má jasný. "Hrát za A-tým bylo od dětství mým snem. Musím makat dál, chci se do týmu probojovat!" říká odhodlaně.

Jaké to pro tebe jako odchovance klubu je, když máš skvěle nakročeno k přesunu do A-týmu?
Je to super. O tom, že budu nastupovat za A-tým, jsem snil už od dětství. Vždyť už od přípravek, co tu hraju, jsem si představoval, jak bych jednou rád hrál ligu. Ale aby se mi to splnilo, musím i dál makat a dřít. Chci se do týmu probojovat!

Trenér Trpišovský na tebe během přípravy nešetřil chválou.
Jsem hrozně rád, že mi dal pan Trpišovský prostor. Věnuje se mi a já se snažím tuto příležitost co nejvíce využít.

Víš už, zda během jara zůstaneš v áčku nebo se vrátíš do juniorky?
Ještě ne. V tuhle chvíli nevím, jestli půjdu zpět do juniorky, nebo zůstanu. S A-týmem každopádně pokračuji až do konce zimní přípravy. Potom mi trenéři řeknou, jak to se mnou bude. Budu zkrátka dál bojovat o místo.

Co vlastně soudíš o současném týmu, který doznal přes zimu velkých změn?
Myslím si, že současný kádr má velkou kvalitu. Kluci rozhodně půjdou tabulkou nahoru. A kdo ví, třeba by se jim mohlo dařit také v poháru.

Bude právě na MOL Cup Slovan podle tebe klást velký důraz?
Rozhodně. Ten je teď pro tým jedinou reálnou variantou, jak se dostat do evropských pohárů. Ale primární je hlavně to, aby se klub konečně posunul výš v lize.

Na tvém postu na levém křídle panuje velká konkurence. Nastupovat zde mohou třeba Ekpai, Vůch nebo Kerbr. Jaké to je bojovat o místo s takovými hráči?
Vše jsou to skvělí fotbalisté. Mám se od nich pořád co učit. Snažím se od nich leccos okoukat, jak hrají, jak řeší různé situace... Zkrátka se snažím i díky tomu, že se od nich mohu učit, posouvat dál.

Jak jsi jako mladík zapadl do kolektivu?
Kabina je tu skvělá, všichni mě hned přijali bez jakéhokoliv problému. Kluci jsou výborní, snaží se mi pomáhat. A já si samozřejmě rady od zkušenějších spoluhráčů beru k srdci.

Sedět v kabině například po boku Milana Baroše navíc musí být zážitek?
To je prostě něco neskutečného. O něčem podobném jsem ani nesnil. Už když jsem byl malý kluk, koukal jsem tehdy na EURO 2004 a říkal si, jak je to výborný hráč. A to je i teď. I od něj se toho snažím co nejvíc přiučit.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Ricoh La Piazza
Mediální partneři
Beat radio Český rozhlas Liberec