FC Slovan Liberec | Mohli jsme mít čtyři body, ale máme jeden, smutnil zklamaný Lukáš Bartošák
29.09.2016

Mohli jsme mít čtyři body, ale máme jeden, smutnil zklamaný Lukáš Bartošák

Lukáš Michalík
Liberec - Fotbalisté Slovanu i přes tréninkový výpadek způsobený řáděním virového onemocnění předvedli proti PAOKu Soluň srdnatý výkon hodný uznání. Na body to ale bohužel tentokrát nestačilo. Liberečtí se sice stejně jako v Karabachu v samém úvodu ujali vedení, řecký soupeř ale stačil brzy vyrovnat a v závěru utkání Soluň přidala rozhodující druhou branku.

Z jakého důvodu to dnes nakonec nevyšlo?

Za stavu 1:1 jsme měli přidat druhý gól a myslím si, že pak už bychom to zvládli. Mohli jsme mít čtyři body, ale bohužel, stejně jako v Karabachu inkasujeme. Mohli jsme mít o tři body více a bylo by to hezčí. Takhle máme pouze jeden.

Kde hledat hlavní příčinu té rozhodující druhé branky soupeře?

To už byl takový vabank. Chtěli jsme vyhrát, takže jsme to více otevřeli. Měli jsme k soupeři dříve přistoupit a asi bychom tu situaci zažehnali.

Znovu jste se dokázali bleskově dostat do vedení. To už asi nebude náhoda, že?

Máme na to asi čich, bohužel jsme ale vedení znovu neudrželi.

Nakolik podle tebe ovlivnila váš výkon prodělaná viróza?

Já si myslím, že jsme hráli dobře. Semkli jsme se a makali do posledních sil. Teď už je to za námi a musíme se soustředit na nedělní zápas s Teplicemi.

Ubývaly po těch zdravotních komplikacích síly rychleji?

Možná že ubývaly, ale na to jsme vůbec nechtěli myslet. Řekli jsme si, že do zápasu dáme všechno a něco ukopeme.

Čemu přikládáš, že jste stejně jako v Karabachu inkasovali v závěru utkání?

Smůla, možná nekoncentrovanost. Opravdu nevím.

Mrzí prohra o to více, když jste PAOK ve druhém poločase takřka k ničemu nepustili?

Určitě ano. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepší, soupeř jenom odkopával míče, ale bohužel jim to stačilo. My jsme tam měli hodně hodně centrů, ale bohužel jsme do branky nic nedotlačili.

Co domácí porážka znamená ve vztahu k vašim postupovým ambicím?

Pro nás se nic nemění. Musíme jít zápas od zápasu, vyhrávat a doufat, že to ještě urveme.