FC Slovan Liberec | Mohlo to skončit klidně 4:4, usmívá se po výhře na Slovácku Petr Ševčík
Menu Další Zavřít Zavřít
20.05.2017

Mohlo to skončit klidně 4:4, usmívá se po výhře na Slovácku Petr Ševčík

Dominik Jakubec, Marek Janoš
Uherské Hradiště - Na obě branky se zejména ve druhé půli valil jeden útok za druhým, přesto si Slovan ze hřiště Slovácka odvezl hubenou výhru 1:0. "Výsledek asi průběhu moc neodpovídá," míní Petr Ševčík.
Slovan i Slovácko předvedli ve vzájemném souboji skutečně ofenzivní podívanou. "Upřímně, klidně to mohlo skončit nějakých 4:4 nebo 5:4. Těch šancí bylo opravdu nějak hodně," přiznává záložník Petr Ševčík. Právě on patřil mezi nejaktivnější hráče na trávníku.

Několikrát se dostal do velké příležitosti, dvakrát ho však vychytal brankář Daněk. A když po faulu na Ševčíka nařídil sudí penaltu, Milan Baroš přestřelil. "Ani jednomu týmu to tam zkrátka nenapadalo. Výsledek 1:0 asi moc průběhu neodpovídá," připomíná Ševčík nejtěsnější možnou výhru, kterou Slovan na hřišti Slovácka vybojoval.

Nalézt příčinu až příliš snadných průniků jednou či druhou obranou hledal jen těžko. "Opravdu nevím, čím to je. Hrálo se pořád nahoru a dolů a možná i to tomu pak pomohlo. Obrany už byly docela unavené a nestíhaly se vracet tak, jak měly," říká.

Průběh tak nakonec znamenal ke konci sezony také pořádnou zkoušku pro kondici hráčů. "Bylo to nesmírně fyzicky náročné. Pořád jsme se přesouvali z jedné strany na druhou. Byl to skutečně těžký zápas, ale o to cennější tři body to jsou," uzavírá Ševčík.

Po výhře 1:0 Slovan poskočil na devátou příčku tabulky a za týden bude moci zaútočit až na šesté místo, na něž ztrácí dva body. Na stadionu U Nisy přivítá náš tým v sobotu od 17 hodin Mladou Boleslav. Buďte u toho a přijďte se rozloučit se sezonou 2016/17!


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Fitingservis Vogel electric
Mediální partneři
Rádio Černá Hora Kalendář Liberecka