FC Slovan Liberec | Náročný program juniorky pokračuje pondělním duelem s plzeňskou Viktorií
04.08.2013

Náročný program juniorky pokračuje pondělním duelem s plzeňskou Viktorií

Plzeň/Liberec – Juniorská liga má v úvodu sezóny hodně napilno. Všechny týmy odehrají první čtyři kola v pouhých dvou týdnech. Po čtvrtečním domácím zápase se tak naše juniorka opět představí v pondělí na západě Čech. Utkání v Plzni začíná v 17:00.

FC Viktoria Plzeň U21

Svěřenci trenéra Jiřího Skály vstoupili do nového ročníku vůbec nejlépe, jak mohli. Po dvou odehraných kolech mají Plzeňští plný počet bodů a jsou stoprocentní. Obě utkání sice Viktoria odehrála na hřištích soupeřů, to ji ale evidentně neuškodilo. Dokázala vyhrát jak na půdě Jihlavy, tak i v Pardubicích, shodně stejným výsledkem 1:2.

Zatím nejlepším střelcem Plzně je Jakub Hora. Tedy ten fotbalista, který jinak obléká dres mistrovského Áčka a pro svoji malou vytíženost musí nastupovat na juniorský tým. Po jednom gólu pak mají na svém kontě Dominik Mandula a Mladen Veselinovič.

Poslední utkání v Juniorské lize:

FK Pardubice U21 - FC Viktoria Plzeň U21 1:2 (0:1)

Branky: 56. Janecký (pen.) – 42. a 84. Hora.

ŽK: Libotovský, Černý a Hrubý (všichni Plzeň).

Rozhodčí: Pechanec – Arnošt, Šedivka.

Diváci: 220.

FC Slovan Liberec U21

Ani naše juniorka nezačala vůbec špatně a nebýt posledních minut utkání s Jihlavou, mohla mít i ona na svém kontě plný počet bodů. V prvním kole si družina vedená trenérem Davidem Vavruškou poradila s pražskou Duklou a na Julisce vyhrála 0:1. Ve čtvrtek sehrála juniorka první domácí utkání na Městském stadionu a dlouho to vypadalo, že si v poklidu připíše druhou výhru v řadě. Jenže jihlavská Vysočina dokázala během posledních osmi minut smazat dvoubrankové manko a nakonec si odvést bod za remízu 3:3.

I nejlepší střelec našeho týmu má na svém kontě dva přesné zásahy. Kamerunec Djika Douglas se dokázal prosadit jak proti Dukle, tak i proti Jihlavě. Mezi úspěšné zakončovatele se ještě zapsal útočník Matěj Káva a obránce Lukáš Pokorný.

FC Slovan Liberec U21 - FC Vysočina Jihlava U21 3:3 (2:1)

Branky: 18. Káva, 32. Pokorný, 62. Douglas – 42. a 82. Teplý, 87. Dvořáček.

ŽK: Vasilko - Berky.

Rozhodčí: Poživil – Pekař, Langer.