FC Slovan Liberec | Náskok před Slavií? Slibná situace, ale pořád není konec sezony, varuje kapitán Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
18.04.2016

Náskok před Slavií? Slibná situace, ale pořád není konec sezony, varuje kapitán Pokorný

Lukáš Michalík
Liberec - Defenziva Slovanu, vedená kapitánem Lukášem Pokorným, se v letošní sezoně rozehrála k velice kvalitním výkonům. Z posledních sedmi ligových kol inkasoval gólman Koubek pouhé dva góly, což značí velmi dobrou defenzivní činnost celého týmu. Naposledy na obranu Slovanu nedokázala najít recept Jihlava. "Hlavně první poločas byl od nás výborný, podle mě jsme hráli doma nejlépe z celé sezony," těšilo libereckého odchovance.

Jak hodnotíš vítězství nad Jihlavou?
V prvním poločase měl soupeř nějaké nebezpečné střely, ale myslím, že jsme to zvládli. Napadali jsme vysoko, což jsme chtěli, protože Jihlava má silný střed zálohy. Kdyby se dostali do hry, tak by nás mohli zmáčknout, proto jsme chtěli hrát co nejvýše. Díky tomu neměl soupeř žádný tlak a my hráli docela dobře. Daleko lepší byl od nás ale první poločas, po změně stran už to bylo takové pomalejší. I tak jsme tam ale nějaké šance měli, takže podle mě povedený zápas.

Před pátou Slavií máte náskok už sedmi bodů. Jak komfortní situace to pro vás je?
Je to slibná situace, ale pořád není konec. Čeká nás ještě pět těžkých zápasů, teď pojedeme do Ostravy, která vyhrála s Příbramí, takže to určitě bude těžký zápas. Nezbývá nám nic jiného než vyhrávat. Koukáme i před sebe na třetí místo, ale pořád bráníme čtvrtou příčku a doufáme, že se před nás Slavia nedostane.

Konečně jste celkem v poklidu zvládli závěr utkání. Trenéři tak mohli být celkem v klidu, je to tak?
Podle mě byli na lavičce nervózní stejně. I kdybychom vedli o čtyři góly, tak tam budou skákat (úsměv). Jsem ale rád, že jsme závěr zápasu zvládli. Hráli jsme na soupeřově polovině, nebyli tam u nás žádné závary, což je pozitivní. Mohli jsme ještě přidat nějaké branky, ale musíme být pořád nohama na zemi a být rádi i za tento výsledek.

Znali jste před utkáním výsledky svých přímých konkurentů v tabulce?
Když hrajeme takhle pozdě, tak se snažím na ty výsledky nekoukat, protože to pak zbytečně nemotá hlavu. Samozřejmě jsem ale přišel do kabiny a hned to všichni hlásili, takže jsem to věděl, i když jsem nechtěl. Člověk to vnímá a samozřejmě jsme byli rádi, že Slavia ztratila. Pořád je to ale o nás. Kdybychom prohráli, tak nám může být jedno, jak hrají ostatní. Koukáme na sebe a tak to bude i nadále.

Herolind Shala vstřelil poprvé v české lize v jednom utkání dvě branky. Bude ho to něco stát?
Určitě mu tam nějakou kolonku ještě najdu (smích). Dneska nám hodně pomohl, v prvním poločase hrál výborně, je hrozně silný na balónu. On třeba není dvacet minut vidět, ale pak dostane míč, dokáže ho udržet a vymyslet takové dva góly. V tom nám hrozně pomáhá.

Jistě ho tedy za dnešní výkon v kabině pochválíš...
Pochválim celý tým, dnes jsme to zvládli týmově. Hlavně první poločas byl od nás výborný, podle mě jsme hráli doma nejlépe z celé sezony. Možná to zní troufale, ale myslím si to. Musíme také poděkovat Obrovi (Michal Obročník), že se po roce dokázal vrátit. Fotbal je hezký, ale zdraví je vždy přednější a my jsme rádi, že je zpátky mezi námi.

Zvládli jste dvě domácí utkání v řadě se soupeři z dolní poloviny tabulky. Jak náročné to byly souboje?
Oba soupeři byli velice nepříjemní. Věděli jsme, že hrají o bytí a nebytí, i Jihlava je v boji o záchranu trochu namočená, takže jsme to chtěli zvládnout. Teď můžeme jet trochu uvolněnější do Ostravy, ale sezona ještě nekončí, čeká nás pět zápasů a my je všechny chceme zvládnout.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Gasservis Rengl
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Beat radio