FC Slovan Liberec | Ostrava si vedení dobře hlídala a hru takticky kouskovala, lituje prohry s Baníkem Radim Breite
17.02.2019

Tomáš Brhel
Liberec - Modrobílým se nepodařilo úspěšně navázat na výborné zahájení jarní části sezóny. Na hřišti silného Baníku ve druhém poločase dvakrát inkasoval. Deset minut před koncem po rohovém kopu se sice Slovanu povedlo zápas zdramatizovat, vyrovnat však již naši hráči nedokázali a z Ostravy si tak odvážejí porážku 1:2. Co si o sobotním utkání myslí defenzivní štít Liberce Radim Breite?

Co zápas s Ostravou rozhodlo?
Asi, že jsme si nechali dát dva góly po vlastních chybách.

Bylo to náročné, dotahovat dvoubrankový deficit na hřišti třetího celku ligy?
Ostrava pak v druhém poločase hru výborně kouskovala, hráli to chytře. Ve druhé půlce jsme si vytvářeli šance jen velice složitě.

Nemohli jste se během prvního poločasu dostat do vedení?
Samozřejmě, že mohli. V úvodní pětačtyřicetiminutovce hrály oba týmy hodně na brejky. My jsme tam měli pár slibných náznaků, nicméně akce často končily ofsajdem a gól se nám bohužel vstřelit nepodařilo.

Nicméně, deset minut před koncem se vám to již po rohovém kopu podařilo.
Já vlastně ani nevím, kdo ten gól do brány nakonec poslal, před Laštůvkou se shluklo spoustu těl, kde jsem byl i já. Najednou se balón objevil v bráně, tak jsme ho rychle vzali a ani neslavili, nezbývalo nám už moc času.

V nastaveném čase jste se ještě dostal do šance a mohl vyrovnat.
Po rohovém kopu se ke mně odrazil míč, tak jsem zkusil rovnou vystřelit, bohužel přede mnou vystoupilo tolik těl, že se mi nepodařilo propasírovat balón až na branku Laštůvky. Celá ta závěrečná čtvrthodinka od nás nebyla vůbec špatná. Chodili jsme ve velkém počtu důrazně do vápna a snažili se vyrovnat, bohužel se nám to tentokrát nepovedlo.