FC Slovan Liberec | Podle mě jsem v ofsajdu být nemohl, říká o sporném momentu Dzon Delarge
Menu Další Zavřít Zavřít
03.05.2015

Podle mě jsem v ofsajdu být nemohl, říká o sporném momentu Dzon Delarge

Dominik Jakubec
Liberec – Kromě týmového výkonu šly v posledních týdnech nahoru také výkony jednotlivých hráčů a záložník Dzon Delarge je jedním z příkladů této rovnice. Proti Bohemians zaznamenal svůj šestý gól v sezoně a znovu byl vyhlášen Synot hráčem utkání, na výhru to ale tentokrát těsně nestačilo.

Dzone, gólová situace pro tebe byla asi velmi jednoduchá, že?
Ano, měl jsem štěstí. Marek Bakoš nejdřív hlavičkoval do tyčky a balon se odrazil přímo mně na nohu, pak už bylo velmi snadné dát gól.

V závěru jste ale o vedení přišli po přísné penaltě. Viděl jsi situaci, po níž rozhodčí zapískal?
Ta penalta... takový je už holt fotbal. Nerad bych to nějak rozebíral, protože každý, kdo sleduje českou ligu, ví, že rozhodčí občas nějakou chybu udělají. Myslím si, že to faul nebyl, ale s tím už se nedá nic dělat. Jsme samozřejmě velmi zklamaní, chyběla jedna minuta a vyhráli bychom, ale o to více to budeme chtít zvládnout v dalším zápase.

Dzon Delarge s cenou pro hráče utkání

Pak tam byl také další sporný moment, když ti byl odmáván ofsajd. Jak jsi celou situaci viděl?
Myslím si, že jsem v ofsajdu nebyl. Vybíhal jsem ze své pozice, podle mě jsem vepředu být ještě nemohl. Ale každý může udělat chybu. Myslím si, že tentokrát udělat chybu rozhodčí, podle mě to stoprocentně ofsajd být neměl.

Stále se ale rozrostl váš náskok na sestupové pozice. Myslíš, že už jste zachráněni?
Ještě pořád zbývají čtyři zápasy, které chceme zvládnout. V úterý jsme vyhráli v poháru, ale tentokrát nám to za tři body nevyšlo. Teď se těšíme na další zápas, nechceme se ohlížet, kolik bodů máme na soupeře. Teprve až budeme mít dostatečný odstup, můžeme skutečně mluvit o záchraně, protože do té doby stále můžeme sestoupit. A to nehodláme dopustit!

Tobě se v posledních zápasech velmi daří, třikrát po sobě jsi byl zvolen hráčem utkání. To musí být příjemný pocit?
Hlavně za to musím poděkovat spoluhráčům, protože na hřišti nikdy nejsem sám. Věřím, že mi hodně pomohla kondiční příprava v zimě pod trenérem Vavruškou. Teď se hlavně musíme jako tým zaměřit na tom, abychom si formu udrželi také teď v závěru ligy.

Evidentně ti hodně pomohl také příchod trenéra Vavrušky k A-týmu, je to tak?
Ano, navíc to pro nás není nový trenér, vedl nás už před rokem po odchodu kouče Šilhavého. Ví, jak vést tým, s hráči má velmi těsný vztah. Jak už jsem jednou říkal, je pro nás skoro jako otec. Vlastně je to takový náš dvanáctý hráč.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
KB Design Teplárna Liberec
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Hattrick