FC Slovan Liberec | Premiéra mohla dopadnout lépe, hodnotí mladý stoper Köstl svůj debut v nejvyšší soutěži
Menu Další Zavřít Zavřít
04.03.2018

Premiéra mohla dopadnout lépe, hodnotí mladý stoper Köstl svůj debut v nejvyšší soutěži

Tomáš Honzejk
LIBEREC - Čekal ho nelehký úkol. Nahradit zraněného Ondru Karafiáta a pokusit se zvítězit nad rozjetou Karvinou. Při své premiéře v dresu Slovanu si připsal asistenci na první gól a přispěl tak k remíze 2:2. "Je to pro nás zbytečná ztráta dvou bodů," je zklamaný hráč, kterému se přezdívá Kostik.

Jak vidíš svou premiéru v nejvyšší soutěži?

Premiéra mohla dopadnout lépe. Zbytečně jsme ztratili dva body. Po celý zápas jsme kontrolovali hru a byli ve všech činnostech lepší. Neproměnili jsme šance v prvním poločase a dostali gól jako první, což nás trochu srazilo. Pořád jsme ale hráli to svoje a kontrolovali hru. Poté se nám povedlo vyrovnat, bohužel hned vzápětí si necháme dát takový hloupý gól. Stále jsme věřili, že zápas otočíme. Nakonec z toho je pouze remíza a zbytečná ztráta pro nás.

Co se stalo při druhé brance Karviné?

Propadl jsem v prvním souboji s Wágnerem. Za mnou jsem to úplně neviděl. Byli tam ještě Taras Kačaraba a Venca Hladký. Bohužel z našeho nedorozumění padla jejich druhá branka.

Jak se ti hrálo s Tarasem Kačarabou?

Hráli jsme spolu už přípravné zápasy. Mně se s ním hraje dobře. Myslím si, že jsme to docela zvládli, i když to vždy může být lepší. Na první společný mistrovský zápas jsme hráli relativně dobře a nijak zvlášť nepropadli dle mého.

Užije si člověk premiéru naplno, když panují takové mrazy?

Já jsem to ani moc nevnímal. Minule s Boleslaví byla větší zima, i když to jsem byl jen na střídačce a do hry nezasáhl. Nijak zvlášť nás ta zima neovlivnila.

Po dvojím střídání jste pookřáli a dostali se do tlaku. Pomohlo střídání hodně?

Karviná byla celý zápas zalezlá a hrála v hlubokém bloku. Když vedli, tak zalezli úplně a my kontrolovali hru. Výjimečně chodili do rychlých protiútoků, které jsme zachytávali. Po prostřídání jsme začali ještě více tlačit a jen škoda, že jsme nezvítězili.

Slovan teď čeká pohár na Slavii. Jak pikantní pro tebe bude souboj proti bráchovi?

Uvidíme, jaká bude nominace na zápas. Kdybych se dostal znovu do základu, tak se budu na tento duel nesmírně těšit a udělám vše pro vítězství.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Propamo Auto Koutek
Mediální partneři
Rengl Liberecká drbna