FC Slovan Liberec | S podmínkami na Kypru jsme všichni moc spokojení, libuje si Daniel Bartl
Menu Další Zavřít Zavřít
10.01.2018

S podmínkami na Kypru jsme všichni moc spokojení, libuje si Daniel Bartl

Šimon Knopp
Kypr/Liberec – Kondiční soustředění na Kypru je v plném proudu. Podařilo se nám "vyzpovídat" Daniela Bartla. Nejen o tom, jak probíhá soustředění, jak tráví volný čas, ale také o jeho zdravotním stavu: "Doufám, že budu zdravý a pomůžu Slovanu svými výkony k dobrým výsledkům," netají se ofenzivní záložník.

Jste spokojení s podmínkami pro trénink na Kypru? Je to lepší než první trénink v Liberci na sněhu?
Samozřejmě s podmínkami na Kypru jsme všichni moc spokojení, zatím nám vychází počasí. Dokonce i "opalovačka" proběhla (úsměv), ale kvůli tomu tady nejsme. Zatím musím říct, že tréninky jsou náročné, výživné, ale proto se to jmenuje kondiční soustředění. Rozhodně se ale lépe běhá v tomto počasí než v tom, které nás přivítalo na prvním tréninku v Liberci, kde jsme mohli stavět sněhuláky.

Dokážeš si představit, že byste fyzičku nabírali na lyžích, jak u nás dříve v zimě bývalo zvykem?
Hmm, to je otázka. Samozřejmě jsem takové soustředění zažil, hlavně v dorostu. Ze začátku byla legrace, ale ve finále jsem se snad nadřel více než při nějakém běhu, tělo bylo rozlámané, protože to je úplně jiný sport. Dokonce si pamatuji jednu trasu, kterou jsme museli mít do hodiny odjetou a asi po dvou hodinách se po těch klucích vyhlásilo pátrání (smích).

Co se týče ubytování v hotelu, je vše v pořádku? Chutná ti tamní kuchyně?
S kluky jsme se shodli, že kuchyně je skvělá. Co se týče servisu máme vše, na co si vzpomeneme. Jen někdy musíme krotit našeho maséra Vencu Brendla který nám trošku nakynul přes Vánoce, ať nám něco nechá (smích).

Jak vnímáš nového trenéra a realizační tým? Došlo například k nějakým větším změnám v trénincích?
Každá změna, kterou si za svou kariéru pamatuji, dodala nový impuls. Já ho možná potřeboval dvojnásob. Na hodnocení trenéra je ještě brzy a mně to ani nepřísluší. Ale určitě je to mladý ambiciózní trenér, který je hladový po velkém fotbale. I podle toho si vybral své spolupracovníky. Nebudu je rozebírat po jednom, ale máme k nim respekt (co dokázali jako hráči) a věřím, že úspěchy budou mít i jako trenéři. Snad se jim to povede hned tady s námi v Liberci.

Měli jste už i nějaké volno a jak jsi ho využil?
Zrovna včera odpoledne jsme ho měli, já osobně jsem byl s kluky na kafe. Pak jsme všichni využili hotelový wellness k regeneraci, aby si tělo po té dřině odpočinulo a nabralo síly do další práce, která nás čeká.

Podle záběrů, které se k nám dostávají přes sociální sítě, by někteří hráči mohli závodit i ve skocích do vody. Jak jsi na tom ty? Taky sis skočil?
Hned u našeho hotelu je krásné místo s útesem, kde se dá skočit a někteří od nás jsou slušní skokani. Já se přiznám, že jsem to dal jenom po nohách, ale třeba Cuf nebo Potok to skáčou s třemi salty a do toho dají ještě piruetu (úsměv). Ale nejlepší byl Kudy (Ondřej Kúdela), ten tam stojí snad doteď a přemlouvá se, ať skočí (smích).

Teď na vážnější téma: Minulý rok jsi prodělal zranění a měl jsi delší pauzu. Byla to pro tebe složitá doba? Už je vše v pořádku?
Bohužel jsem těch zraněních prožil za kariéru celkem dost, ale tohle bylo jedno z těch nejhorších. Díky manželce a dceři, které mi dodaly sílu, jsem věřil, že se vrátím silnější, než jsem byl. To se mi povedlo, asi po sedmi měsících jsem naskočil do sestavy, a to pro mě bylo takové zadostiučinění té dřiny, která se vyplatila. Teď zaťukám na dřevo (ťuk, ťuk) a doufám, že budu zdravý a pomůžu Slovanu svými výkony k dobrým výsledkům.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Kaiser - čištění Ponyexpres
Mediální partneři
Liberecká drbna Kalendář Liberecka
×
Dnes v 18:00
SK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec