FC Slovan Liberec | S postupem času budeme brát bod jako úspěch, tvrdí po utkání se Sevillou Přemysl Kovář
Menu Další Zavřít Zavřít
25.10.2013

S postupem času budeme brát bod jako úspěch, tvrdí po utkání se Sevillou Přemysl Kovář

Lukáš Michalík
Liberec - Brankář Přemysl Kovář dlouho úspěšně čelil střelcům Sevilly, hřiště ale nakonec musel kvůli vyloučení opustit předčasně. Jen z lavičky tak přihlížel závěrečným minutám a bohužel také vyrovnávací brance Španělů.

Přemysle, jaké jsou bezprostřední dojmy z utkání? Berete bod?

Před zápasem jsme si říkali, že bychom bod brali, ale po tom průběhu, kdy jsme vedení dlouhou dobu drželi, nás ztráta samozřejmě mrzí. Zřejmě rozhodla naše chyba při útočné standardce, kdy soupeř využil brejkovou situaci, ze které vzešlo i to mé vyloučení.

Byl to z vašeho pohledu opravdu faul? Jak jste poté prožíval zbytek utkání?

Faul to jednoznačně byl. Zbývající minuty jsem sledoval schovaný za střídačkami a byl jsem hodně nervózní. Je to škoda a všechny nás mrzí, že jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Zdálo se, že faulovat asi bylo jediným řešením, jak zabránit inkasované brance. Jak jste to viděl vy?

Nevím přesně, jestli jsem v prvním okamžiku zaváhal, nebo jsem vystoupil pozdě, ale viděl jsem, že ten hráč už má jedinou možnost, dát to před bránu. Tak jsem vystartoval, neměl jsem v plánu faulovat, ale trefil jsem ho a faul to byl. Gól z toho sice nebyl, ale oslabil jsem nás, což se v závěru bohužel projevilo.

Pro vašeho nástupce Lukáše Hrošša muselo být dosti náročné naskočit do takhle rozehraného utkání.

To víte, že ano. Je to hrozně těžké tam naskočit, ještě k tomu v takovém zápase. Lukáš sice dlouho nechytal, ale na tréninku prokazuje svoje kvality a ukazuje, že je kvalitní gólman. Mrzí mě i za něj, že jsme to neudrželi.

Jaká panovala nálada v kabině po závěrečném hvizdu?

Atmosféra je smutná, nikomu není moc do řeči. Já ale věřím, že postupem času to pro nás bude cenný bod.

S jakou taktikou jste vybíhali do dnešního utkání?

Věděli jsme, že Sevilla bude držet míč a kombinovat, takže jsme chtěli hrozit hlavně z brejků. Škoda jen, že jsme některé další zajímavé situace nevyřešili lépe.

Také druhé utkání ve skupině mezi Estorilem a Freiburgem skončilo remízou. Myslíte, že bod se Sevillou pomůže k vytouženému postupu?

Kdybychom vyhráli, asi bychom tam už jednou nohou byli...Každopádně se popereme o každý další bod a budeme doufat, že to vyjde. Teď v Seville si to určitě užijeme, stát se může cokoliv, ale podle mě bude rozhodovat hlavně domácí duel s Freiburgem.

Jak hodnotíte herní projev španělského celku?

Jak jste viděli, jsou výborní na balónu. V Seville to bude o první brance. Pokud budeme bránit zodpovědně tak jako dnes, kdy odehráli všichni směrem dozadu super zápas, můžeme uspět.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Bobová dráha Pregis
Mediální partneři
RCL Rengl
×
Dnes v 17:00
FC Slovan Liberec
SK Slavia Praha