FC Slovan Liberec | Slovan vstupuje do MOL Cupu! Ve středu se představí v Dobříši
Menu Další Zavřít Zavřít
08.08.2017

Slovan vstupuje do MOL Cupu! Ve středu se představí v Dobříši

Dominik Jakubec
Liberec - Už ve středu vstoupí Slovan také do letošního ročníku MOL Cupu. Ve druhém kole této soutěže se utká s divizním soupeřem MFK Dobříš, na jehož hřišti se představí ve středu od 17:30.
V domácím poháru má Slovan za sebou řadu úspěchů. V letech 2000 a 2015 tuto trofej vyhrál, kromě toho si také dvakrát zahrál finále. Před rokem dokráčel až do čtvrtfinále, kde však nestačil na pozdější vítěze MOL Cupu, Zlín. Fastavu podlehl 2:4 po prodloužení.

Novou pohárovou etapu načne náš tým už ve středu. Oproti předchozím ročníkům ji odstartuje už ve druhém kole, v minulých sezonách se jako účastník evropských pohárů představil až o jedno kolo později. Slovan se představí na hřišti MFK Dobříš.

Divizní soupeř

Dobříšský klub má za sebou dlouhou historii, vznikl již v roce 1922. Po většinu doby se však pohyboval především v krajských soutěžích. Vrcholem byla v 60. letech účast v tehdejší třetí nejvyšší soutěži, v současnosti nastupuje v divizi.

I tak však Dobříš zvládla vychovat řadu zajímavých fotbalových jmen. Příkladem je třeba Filip Dort, který je jistě fanouškům Slovanu velmi dobře znám. V sezoně 2005/06 slavil v našem dresu zisk titulu, znovu pak působil v Liberci mezi lety 2007 a 2009.

A právě tento odchovanec Dobříše aktuálně v 37 letech dobříšský dres opět obléká. Zápas se Slovanem tak pro něj jistě bude velmi pikantní. Spolu se svým současným celkem už zvládl v MOL Cupu vyřadit divizní Kladno a třetiligové Litoměřicko.

Potvrdí Slovan roli favorita?

Nic to nemění na faktu, že náš tým vstoupí do zápasu v roli jasného favorita. Právě první kola MOL Cupu však v minulosti ukázala, že se celky z nižších soutěží umí na ligové účastníky vytáhnout a leckdy je také pořádně zaskočit.

Slovan se rozhodně nechce zařadit po jejich bok. Jak si na hřišti středočeského celku povede? Utkání začíná v 17:30 a odehraje se na stadionu v Lipkách.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
AUTO IN Čerti na Ještědu
Mediální partneři
RCL Český rozhlas Liberec