FC Slovan Liberec | Slovan získal hned tři posily! Do klubu míří Potočný, Mikula a Kouřil
Menu Další Zavřít Zavřít
27.01.2017

Slovan získal hned tři posily! Do klubu míří Potočný, Mikula a Kouřil

Lukáš Michalík
Liberec – Páteční den byl pro trenérský tým Slovanu i všechny liberecké příznivce velice plodný. Náš klub totiž pro jarní boje získal hned tři nové posily. Z Teplic do našeho klubu přestoupil útočník Roman Potočný, na hostování pak přichází slávistický obránce Jan Mikula a také stoper Martin Kouřil ze sousedního Jablonce. V sobotu všichni odletí za svým novým týmem do Španělska.

Spekulace o možném přesunu Potočného pod Ještěd vypluly na povrch už ve čtvrtek. Definitivně byl ale přestup stvrzen až o den později a exteplický útočník podepsal se Slovanem smlouvu na 3,5 roku. “Trenér Trpišovský mě kontaktoval už po posledním podzimním utkání se Spartou. Bylo to dlouhé čekání, protože přestup jsem si hodně přál. Nakonec se mi to splnilo, takže jsem si trochu oddychl,” těší novou libereckou akvizici.

Roman Potočný
Roman Potočný

Pozici krajního obránce přichází vyztužit pětadvacetiletý Jan Mikula, jehož Slovan získal na hostování s opcí z pražské Slavie. “První kontakt proběhl na přelomu nového roku, pak se to ale začalo táhnout. Až včera mi volal agent, že by to v Liberci mělo klapnout, a že bych měl přijet na zdravotní testy,” popisuje. “Jsem rád, že jsem tady, protože Slovan je ambiciózní klub. Věřím, že se znovu vyšplháme tabulkou nahoru tam, kde se tým v minulých letech pohyboval, a doufám, že k tomu osobně přispěju,” přeje si majitel třiapadesáti ligových startů.

Pětadvacetiletý obránce, který v lize debutoval v dresu Jihlavy, se do Liberce přichází poprat o základní sestavu. “Stejně jako ve Slavii je i tady velká konkurence, s tím počítám. Přišel jsem zabojovat o místo. Když budu hrát, jedině dobře, když ne, budu pracovat, abych byl týmu prospěšný jinak. Z týmu znám Radka Voltra a Martina Latku, věřím, že v tomhle směru nebude problém,” dodává Mikula.

Jan Mikula
Jan Mikula

"Mikula je univerzální defenzivní hráč. Jeho místo je na pravé straně obrany, v lize ale už dokázal, že umí i na levé straně nebo na stoperu. Chtěli jsme zvýšit konkurenci na pravé straně obrany, kde v případě vypadnutí Coufala nemáme alternativu. Je to hráč s vynikající kondicí, připraveností, má i skvělý charakter. V obranných situacích chybuje minimálně," okomentoval trenér Trpišovský novou posilu našeho týmu.

Obranné řady našeho mužstva posílí také stoper Martin Kouřil, který by měl na jaře pomoct zacelit díru vzniklou po odchodu kapitána Pokorného do Montpellieru. “Ve středu večer jsem byl kontaktovaný panem Nehodou a o den později už bylo vše domluveno, takže jsem tady,” komentuje bleskový transfer urostlý obránce.

Hráčské přesuny na trase Liberec – Jablonec nejsou příliš obvyklé, oba kluby si navzájem pouští hráče jen zcela výjimečně. Martin Kouřil přichází z týmu úhlavního rivala na půlroční hostování bez opce. “Je pravda, že tady v Podještědí je to poměrně zajímavé, ale já jsem jedině rád, že tu jsem,” říká Kouřil, který v Ostravě a Jablonci naskočil celkem do jedenatřiceti ligových duelů, v nichž vstřelil tři góly.

Martin Kouřil
Martin Kouřil

"Je to hodně vysoký hráč, má přes dva metry a jeho doménou jsou hlavičkové souboje. Navíc má i velmi slušnou rozehrávku. Pamatuju si ho, když hrál ve Varnsdorfu i ligu v Ostravě. A podával velmi dobré výkony. Měl by nám pomoci hlavně ve vzdušných soubojích a rozehrávce," řekl na adresu Kouřila trenér Jindřich Trpišovský.

Článek s dalšími reakcemi ohledně přestupu Romana Potočného se na webu objeví zítra. Všem novicům přejeme, ať se jim ve Slovanu daří co nejlépe!


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Vinotéka U Kryšota Liberec
Mediální partneři
RCL Beat radio