FC Slovan Liberec | Stará garda si poradila s reprezentací Walesu, zvítězila 4:1
19.05.2017

Stará garda si poradila s reprezentací Walesu, zvítězila 4:1

Dominik Jakubec
Liberec - Štajner, Obajdin, Zelenka či Janů. Nejen tato jména vyběhla v pátek odpoledne na trávník stadionu U Nisy proti reprezentačnímu výběru Walesu nad 40 let. V zajímavém a napínavém utkání si nakonec Stará garda poradila s britským soupeřem 4:1.
Jako první promluvil do skóre Martin Jánošík, kterému se evidentně proti britským soupeřům daří. Vždyť před rokem v posledních minutách zajistil remízu se Severním Irskem. Tentokrát se pro změnu trefil v samotném úvodu, když po odrazu od tyče pohotově doklepával hlavou míč do sítě.

Slovan na hřišti dominoval, Wales však ukázal skvělou produktivitu. V první půli se sice dostal v podstatě do jediné šance, nicméně tu hned využili. Lee Brooker v souboji s Tošnerem vybojoval balon a nasměroval ho povedeným lobem do sítě. Krátce předtím přitom rozhodčí upřeli Luďkovi Zelenkovi gól z ofsajdu.

Po změně stran však někdejší opory Slovanu ukázaly, že ze svého umu stále nic nezapomněly. Hned v první minutě druhé půle se uvnitř vápna dostal ke střele David Pošmourný a mířil přesně na zadní tyč. Vedení navíc ještě zvýšil znovu Martin Jánošík, který proměnil samostatný únik na brankáře.

Velšané si jen těžko věděli rady s ofenzivní sílou Staré gardy. Problémy dělal soupeři Jiří Štajner, který byl v dresu Slovanu jako doma, Tomáš Janů zase pro změnu zásoboval své spoluhráče jedním přesným nákopem za druhým.

Vědět o sobě dal také Josef Obajdin, uvnitř šestnáctky si ale na brankáře Baileyho nepřišel. Čtvrt hodiny před koncem však předvedl parádní sólo Luděk Zelenka, který obešel brankáře a následně pálil do odkryté brány.

Závěr už si Slovan bez potíží pohlídal. Zajímavou šanci si sice ještě vytvořil Lee Brooker, ten ovšem s míčem zazmatkoval a poslal pouze lehkou střelu k brankáři Kosařovi, který odchytal druhý poločas. Za svá záda žádnou střelu nepustil, Stará garda si tak připsala cenný skalp velšské veteránské reprezentace a zvítězila 4:1.

Stará garda FC Slovan Liberec - Wales nad 40 let 4:1 (1:1)
Branky: 4. a 55. Jánošík, 41. Pošmourný, 66. Zelenka - 22. Brooker.

Slovan: Tošner (41. Kosař) – Myslivec, Kopic, Studený, Pokorný – Trojan (C), Štajner, Culek, Janů – Zelenka, Jánošík.
Náhradníci: Kosař – Klíma, Miškovský, Pošmourný, Richter, Obajdin, Musil, Hajlek.

Wales: Bailey – Thomas, Brooker, Dyke, Davies, White, Miller, Smith, Watts, Jones, Evans.
Náhradníci: Thompson, Rahman, Cook, Murray.

Pozn.: Hrálo se 2x40 minut, střídání probíhalo hokejově.