FC Slovan Liberec | Stý zápas v Evropě? Na tom druhém jsem seděl mamce na klíně, směje se Lukáš Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
08.12.2016

Stý zápas v Evropě? Na tom druhém jsem seděl mamce na klíně, směje se Lukáš Pokorný

Dominik Jakubec
Soluň - Letos vůbec poprvé povede ve čtvrtek Lukáš Pokorný na venkovním hřišti ve skupinové fázi Evropské ligy svůj tým jako kapitán. O předchozí venkovní duely přišel vinou zranění. Na atmosféru v Soluni se těší: "Přejeme si, aby tu byla divácká kulisa, kterou doma nezažijeme. Věřím, že by nám to mohlo pomoct."

V lize jste až na čtrnáctém místě, přesto bojujete o postup do jarní části Evropské ligy. To je pro vás asi zvláštní situace?
Všichni jsme rádi, že takto důležitý zápas můžeme hrát a že pro nás sezona neskončila v Jihlavě. Máme možnost ještě trošku vše odčinit, i když podzim stejně nebude asi možné hodnotit pozitivně. Postup do jarní části by tomu ale dodal určité růžové brýle. Byla by to taková menší záchrana.

Věřili jste po úvodních duelech, že budete mít v Řecku stále možnost postoupit?
Po Fiorentině už jsme tomu moc nevěřili. Samozřejmě jsme v postup stále v koutku duše doufali, ale ta naděje byla papírově hodně malá. Výhrou nad Karabachem jsme se však dostali do pozice, kdy je to najednou reálné. Nepřijde mi to jako nemožné, se vší úctou k PAOKu. Vím, že by se musela sejít spousta věcí, ale věřím nám. Kéž bychom odsud odlétali s postupem!

Jak se těšíš na zápas v bouřlivé atmosféře?
Když nám nalosovali PAOK do skupiny, koukali na spoustu záznamů, co všechno jejich fanoušci dovedou. Doufali jsme, že v tom posledním zápase stále o něco půjde, že budeme my nebo PAOK hrát o postup. Pak by lidé měli přijít. Přejeme si, aby tu byla divácká kulisa, kterou doma nezažijeme. Věřím, že by nám to mohlo pomoct.

V lize se ti v poslední době tolik nedařilo, cítíš se tak, že se snažíš odčinit některé chyby?
Velkou motivaci bych měl tak i tak. Neberu to tak, že jsem udělal chybu a teď ji musím odčinit. To by byla cesta do pekel. Už jsem na to zapomněl. Kdybyste mi to nepřipomněli, ani bych na to nemyslel. (úsměv) Motivaci mám stále stejnou, myslím jenom na čtvrteční zápas.

Trenér říkal, že se nebude během zápasu vůbec zajímat o výsledek Fiorentiny. Co ty?
Spíš si myslím, že je pro nás důležité, co se bude dít v Soluni. Jen to můžeme ovlivnit, právě sem by tedy měly směřovat veškeré myšlenky a veškerá koncentrace. Výsledek z Baku budeme řešit až na konci svého utkání.

Mnohokrát se skloňovalo, že se vám v Evropské lize vede víc než na domácí scéně. Máš pro to nějaké vysvětlení?
Ten styl fotbalu nám asi víc sedí. Nemusíme tolik dobývat, většinou jsme do utkání šli jako outsideři. Možná nám ta pozice zkrátka sedí, ale celkově jsme měli v pohárech i v minulých sezonách dobrou. Nehledal bych však nějaký velký rozdíl mezi ligou a Evropou. Zvládnout chceme všechny zápasy stejně.

Ve čtvrtek odehraje Slovan stý zápas v evropských pohárech. Vybavíš si nějaký z těch prvních?
Ten úplně první si nevybavím, ale dobře si vzpomínám na ten druhý. Hrálo se s Liverpoolem a seděl jsem při něm s rodiči na tribuně. Neměl jsem vlastní lístek a aby mě vůbec na stadion pustili, musel jsem mamce sedět na klíně. V tu dobu by asi nikdo nečekal, že si Slovan za tak relativně krátkou dobu zahraje v Evropě sto zápasů. Pro celý Liberec a vedení klubu je to úžasná vizitka.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
DPMLJ Gasservis
Mediální partneři
Kalendář Liberecka Hattrick