FC Slovan Liberec | Svěží modrobílý vítr zavál nad hvozdy Vysočiny
Menu Další Zavřít Zavřít
07.05.2018

Svěží modrobílý vítr zavál nad hvozdy Vysočiny

REDAKCE U9

Po delší době se naše redakce vydala za kategorií U9 na kvalitně obsazený turnaj v Okříškách nedaleko Třebíče. Napjatě jsme čekali, co tým, postavený na kvalitních individuálních dovednostech a týmovém pojetí, předvede. Los základní skupiny turnaje určil našim borcům zajímavé konfrontace, posuďte sami: FC Spartak Trnava, Bohemians Praha 1905, FC Zbrojovka Brno, FC Viktoria Plzeň, MFK Vítkovice, FC Vysočina Jihlava, HFK Třebíč. Turnaj jsme rozjeli parádně. V kvalitních zápasech jsme si poradili s Brnem a Plzní, což mile potěšilo i naše trenéry. Bohužel třetí zápas s Vítkovicemi jsme evidentně propadli uspokojení a nevyrovnali se s nasazením soupeře, kterému jsme nakonec podlehli rozdílem jednoho gólu. Od tohoto momentu šla však hra modrobílých s Ještědem na dresu rapidně nahoru a nebýt problému s proměňováním vyložených šancí, mohly zápasy končit i vyšším rozdílem. Postupně jsme zdolali Třebíč, Jihlavu i zahraničního účastníka Trnavu. V posledním zápase hráči doslova uzamkli Bohemku na jejich polovině, avšak na kýžený dvougólový náskok jsme neodskočili. To se nám stalo nakonec osudným, když jsme po ojedinělých rychlých protiútocích inkasovali dva góly a připsali si v posledním zápase smolnou porážku. Přesto všechno jsme se dostali do finálové skupiny, kde na Slovan čekal v turnaji neporažený Baník a sešívaní ze Slavie.

Ani trenéři a ani my fanoušci, jsme ale nevěřili vlastním očím, jak tým přistoupil k těmto dvěma utkáním. Jako první se nám postavil Baník Ostrava. Významnými fotbalovými odborníky často proklamovaný „TOTÁLNÍ FOTBAL“ se strhl před našima očima v Okříškách. Fotbal nahoru dolů plný jiskřivých momentů. Naše vycházející naděje nenechali hráčům z Ostravy ani centimetr hřiště zadarmo a díky výkonu na hranici svých možností sahali po nečekaném vítězství. Osud a velká kvalita soupeře však chtěly, aby tomu tak nebylo a nakonec po našich několika neproměněných šancích jsme v posledních vteřinách inkasovali. Výsledek 4:4 však mluvil za vše. Další na řadu pak přišla Slavia. Po úvodním inkasovaném gólu se naši "plejeři" zvedli, rozjeli nevídaný fotbalový kolotoč a po krásných individuálních akcích po stranách hřiště otočili výsledek. Soupeř se ale nevzdal a odpověděl stejně. Po těsné porážce jsme tak díky prohře ve skupině s Vítkovicemi brali krásné čtvrté místo. Přestože medaile bramborová, výkony nás zahřály u srdce. Navíc naši fanoušci byly těmi nejlepšími a nejhlasitějšími na turnaji. Cenu nejlepšího gólmana turnaje si k tomu odvezl po zásluze náš Ondra Šnýdl.

POZITIVA? Totální radost ze hry! Totální týmovost! Absolutní odhodlání! CO ZLEPŠIT? Zapracovat musí tým určitě na zakončení a přihrávce. Někteří borci si musí ještě více věřit v kritických chvílích, nepochybovat o svých kvalitách, určitě na to mají. TURNAJOVÝ INSPEKTOR 10 hvězdiček z 10.

SESTAVA – ŠNÝDL, BURSA, BUDINA, PETR, HRON, PASSIAN, KUZEBOUCH, VAN GEET, ŠAFÁŘOVÁ, CELKOVÁ BILANCE – 9 ZÁPASŮ (VÝHRA – REMIZA – PORÁŽKA): 5 – 1 – 3, CELKOVÉ SKÓRE: 24 – 14. HRÁČ TURNAJE ZA FCSU9 – ŠNÝDL.

Hodnocení trenérů – „Krásné 4. místo. Bojovali jsme do posledního dechu. Ve finálové skupině jsme byli medailistům vyrovnanými soupeři. Klukům musíme poděkovat! Věříme, že v těchto výkonech budeme pokračovat!“


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Linde Vinotéka U Devítků
Mediální partneři
Rengl Beat radio