FC Slovan Liberec | Taras Kačaraba: Při zápasech nechám na hřišti všechno
Menu Další Zavřít Zavřít
09.02.2018

Taras Kačaraba: Při zápasech nechám na hřišti všechno

Redakce
Jedním z hráčů, kteří v tomto týdnu podepsali smlouvu se Slovanem, je třiadvacetiletý ukrajinský stoper Taras Kačaraba, který do Liberce přichází na hostování ze Šachtaru Doněck. Přečtěte si, co nám prozradil v prvním rozhovoru.

Můžeš nám prosím nejdříve přiblížit svou fotbalovou minulost? Jakými kluby jsi prošel?
Fotbalově jsem vyrůstal ve městě Lvov, v sedmnácti letech mě pak angažoval Šachtar Doněck, v jehož dresu jsem si zahrál i UEFA Youth League. Kvůli velké konkurenci jsem se ale v A týmu neprosadil a hrál jsem za rezervní tým, i když jsem trénoval i s áčkem. První zkušenosti s dospělým ligovým fotbalem jsem tak získal na hostování v Užhorodě, odkud jsem se vrátil zase do Doněcku. Naposledy jsem působil na hostování v prvoligovém klubu Zirka Kropyvnyckyj.

Se Slovanem jsi absolvoval kondiční soustředění na Kypru. Jaké jsou tvé dojmy z nových trenérů a spoluhráčů?
Líbí se mi přístup trenérského týmu. Ke všem hráčům se chovají stejně, nerozlišují mezi cizinci a domácími hráči. V kabině je dobrý kolektiv a panuje tam příjemná atmosféra. Mám velká očekávání od začátku jarní sezóny a těším se na zápasy.

Pro pozici stopera je důležitá i komunikace se spoluhráči. Jak to půjde?
Během soustředění na Kypru už jsem se naučil základní fotbalové pokyny, jako třeba: záda, sám, rychle, pravá strana, levá strana… Ale chci se naučit co nejvíc, protože vím, že je to důležité pro komunikaci se spoluhráči a trenéry nejen na hřišti a v kabině, ale i v běžném životě.

Nejsi prvním ukrajinským fotbalistou ve Slovanu ani v české lize. Zjišťoval sis od někoho z nich nějaké informace?
Vím o tom, že tedy už fotbalisté z Ukrajiny působili. Já jsem si informace o české lize a o Slovanu zjišťoval hlavně od bývalého spoluhráče Eduarda Sobola, který teď působí ve Slavii. Dozvěděl jsem se od něj dost.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům Slovanu?
Můžu slíbit, že budu trénovat poctivě a s maximálním nasazením a že při zápasech nechám na hřišti všechno. Chtěl bych všechny fanoušky pozvat na naše zápasy, budeme se snažit dělat jim radost.

Taras Kačaraba v dresu Slovanu

Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Truhlářstv Hajlek Staco Böhmerwald
Mediální partneři
eFotbal Rádio Impuls