FC Slovan Liberec | Tomáš Malinský: Slovan je pro mě šance posunout se v kariéře dál
Menu Další Zavřít Zavřít
24.07.2017

Tomáš Malinský: Slovan je pro mě šance posunout se v kariéře dál

Dominik Jakubec
Liberec - Jedna z letních posil Slovanu, Tomáš Malinský, se postupně sžívá s týmem. "Zatím to z mé strany ještě není úplně ono," říká. Zároveň však věří, že bude pro tým trenéra Jindřicha Trpišovského platným hráčem.

Jak významným krokem je pro tebe přestup do Slovanu?
Je to pro mě především posun. V Hradci jsem strávil dlouhou dobu, nějakých šest let, a už jsem sám cítil, že se potřebuju nějakým způsobem posunout. A tak jsem tady v Liberci.

Slovan o tebe projevoval zájem dlouhodobě, je to tak?
Je to pravda. Do toho teď přišel také zájem z Mladé Boleslavi, ale ta mě chtěla pouze na roční hostování. Já chtěl mít raději nějakou jistotu. Se Slovanem jsem podepsal smlouvu na tři roky, což je dostatečně dlouhá doba, abych se mohl pořádně adaptovat a posunout se v kariéře dál.

Stihl ses už za krátkou dobu s týmem sžít?
Jsem tu teprve chvíli. Slovan má zaběhnutý nějaký herní systém, který se v téhle chvíli postupně učím. Musím sám přiznat, že to ještě není zrovna ono. Udělám vše pro to, abych co nejdřív předváděl alespoň takové výkony, jako v Hradci.

Nemáš strach z toho, jak mladý kádr v současné době Slovan má?
Trenér Trpišovský nám nastínil, kde se chceme pohybovat. Celkově je v současném fotbale takový trend, že se do sestavy zapracovává čím dál víc mladých hráčů. Mně osobně to nevadí. Pokud je hráč kvalitní, není důvod, proč by neměl hrát, i když je jakkoli mladý.

Křídelní hráči jsou v tuto chvíli v týmu tak trochu nedostatkovým zbožím, cítíš o to větší šanci probít se do sestavy?
Nemyslím si, že by na našem postu byl vyloženě nedostatek hráčů. Naskočit zde mohou i krajní obránci, jako třeba Honza Mikula proti Cottbusu. Jednoduše dostanou příležitost ti, kteří ukáží nejlepší formu.

Co vám přípravné zápasy s především zahraničními týmy ukázaly?
Všichni zahraniční soupeři jsou silní na balonu, což bylo vidět i v Cottbusu. Ale pořád je to ještě příprava. Je jedno, jestli soupeř drží balon, ale musíme hlavně dávat góly. Pokud se nám to bude dařit v lize, teprve pak můžeme být úspěšní.

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
1. jizerskohorská stavební DB Schenker
Mediální partneři
RCL Hattrick