FC Slovan Liberec | Tým se vrátil z Kypru a bude se dál připravovat v Liberci
Menu Další Zavřít Zavřít
13.01.2018

Tým se vrátil z Kypru a bude se dál připravovat v Liberci

Tomáš Čarnogurský
Po osmidenním kondičním soustředění na Kypru se naši fotbalisté v pátek večer vrátili do Česka. Přečtěte si, jak tréninkový kemp hodnotí David Holoubek a jaký další program má náš tým před sebou.

Trenér je s dosavadním průběhem přípravy spokojený: „Během soustředění na Kypru jsme absolvovali celkem třináct tréninkových jednotek, celé soustředění bylo zaměřeno především na kondici, respektive herní kondici. Myslím si, že to, co jsme si dali za cíl, jsme splnili. Musím pochválit kluky za skvělou tréninkovou morálku a za to, jakým způsobem k tréninkům přistupovali.“

„Celé soustředění bylo koncipováno tak, že jsme ráno pracovali na herní kondici a odpoledne už šlo o fotbalové tréninky, nicméně ta intenzita, objem a náročnost byly fakt velké. Kluci teď mají volný víkend, dva dny na odpočinek,“ vysvětluje sedmatřicetiletý stratég. Nešlo však jen o kondici a příjemné počasí, soustředění mělo i jiný přínos. „Byl to takový dobrý teambuilding. Dobře jsme se poznali, jak s hráči, tak s realizačním týmem,“ doplňuje náš nový kouč.

Jaký program teď svým svěřencům naordinuje náš trenérský štáb? „Od pondělí začneme s tréninky v Liberci, budeme dál trénovat dvoufázově. Budeme se opět věnovat kondici, ale postupně už začnou převažovat technicko-taktické tréninky.“ Ve středu a v sobotu ligový kádr Slovanu čekají v Xaverově utkání Tipsport ligy proti Jablonci a Jihlavě. „Chceme vyzkoušet i nové hráče, všichni dostanou prostor, aby se ukázali, chytili šanci za pačesy a dokázali, že chtějí být v základní jedenáctce pro první ligové utkání. Jsem moc rád, že v týmu je konkurence,“ pochvaluje si nejmladší trenér v ligové historii Slovanu.

Ve středu 24. ledna pak tým odlétá opět na Kypr, kde tentokrát stráví třináct dnů. "Budeme tam moct odehrát tři utkání proti kvalitním soupeřům,“ zmiňuje hlavní přínos zahraničního herního soustředění David Holoubek.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Gasservis Realmont
Mediální partneři
Beat radio Rengl