FC Slovan Liberec | U19 - Příprava: FC Slovan Liberec vs. Zaglebie Lubin 2:3 (0:2)
18.02.2019

U19 - Příprava: FC Slovan Liberec vs. Zaglebie Lubin 2:3 (0:2)

Helena Bláhová
Sobota 16.2.2019 Stadion U Nisy (UMT)

Nejlepší zápas přípravy a kvalitní konfrontace se silným polským týmem nabídla poučné srovnání hráčů i týmů.

Branky: 55´ Knobloch, 89´ Ješeta

Sestava: Hasalík - Mečíř, Ješeta, Kratochvíl, Gabko - Beran, Michal (46´ Černický) - Daněk (46´ Valenta), Knobloch (65´ Pokorný), Yuzvak - Šíma

Herně jsme nepropadli, ale rozdíl byl v útočné fázi - efektivita. Zápas hraný ve velkém tempu a intenzitě, technická orientace na malém prostoru pod tlakem soupeře, snaha o tlak nahoře, velmi dobrá pasáž 25 - 30 minut ve druhém poločase (zatlačení silného soupeře na půlku). Útočná fáze dva góly, aktivita.

Individuální výkon Berana, plusové střídání Černického s Valentou. Obranná fáze slabá organizace v prvním poločase, individuální chyby, druhý gól - Kratochvíl, dohrání, první gól - Ješeta. Nekvalita v zakončení, rychlejší příprava okolo pokutového území, posuny řad při presu.

Trenér Čapek: "I přes prohru týmový výkon se snahou otočit zápas až do konce (prostřídání hráčů Lubinu)."