FC Slovan Liberec | Vítězství je víc, než hattrick, usmívá se střelec Marek Bakoš
20.02.2016

Vítězství je víc, než hattrick, usmívá se střelec Marek Bakoš

Liberec - Derby s Jabloncem mělo z pohledu Slovanu jasného hrdinu. Stal se jím útočník Marek Bakoš, který nejprve dvěma brankami v prvním poločase zajistil vedení 2:0 a v závěru za vyrovnaného skóre strhnul vítězství na stranu našeho týmu dokonáním hattricku. "Rád bych ty góly věnoval svému kamarádovi Mariánu Čišovskému," vzpomněl v pozápasovém rozhovoru na svého kamaráda a bývalého spoluhráče, který bojuje s těžkou nemocí.

Jak bys zápas zhodnotil?
Jsme rádi za vítězství. Přeci jen to bylo derby, navíc vzhledem k průběhu velmi těžký zápas. Vedli jsme už 2:0, ale trochu jsme se tím uspokojili a Jablonec nás trestal. Nakonec se přeci jen můžeme radovat z vítězství. Bylo to asi utkání, které muselo fanoušky bavit. V prvním poločase jsme hráli lépe my, ve druhém Jablonec... Ale tři body bereme my a to je nejdůležitější.

Mohl bys popsat své tři branky?
U první odvedl skvělou práci Egon. Něco takového asi umí jenom on. Třikrát jsem čekal, že vystřelí, a vždy si to nějak zasekl. Jejich gólman asi trochu zaváhal, když centr vyrazil přímo k Egonovi, ten si tam s tím nějak hrál a balon se odrazil ke mně, tak jsem to jen chtěl trefit do volného prostoru. Při druhém zase nějak míč propadl přes obránce, kteří se srazili, a já běžel sám na branku. Snad jsem trenérovi ukázal, jak rychlý jsem! (smích) Chtěl jsem střílet na kříž a vyšlo mi to. A třetí gól byla hlavně práce Dmitrije Jefremova, který obešel hráče, přihrál mi míč a já ho střílel na bližší tyčku.

Marek Bakoš

A gólů mohlo být z tvé strany ještě víc.
Měl jsem v první půli ještě jednu šanci, ale zachoval jsem se tam jak malý kluk a nedal jsem ji. V ten moment mě to sice docela mrzelo, ovšem teď zpětně už to nemusím řešit.

Po třetí brance jsi musel být střídán, co se stalo?
Jak jsem vstřelil poslední gól, nějak jsem špatně došlápl. Hned mě bolela noha a věděl jsem, že nejsem schopen pokračovat ve hře tak, abych pro mužstvo odvedl maximum. Musel jsem tedy střídat.

JJak to s tvým zraněním vypadá?
Uvidíme, jak to bude vypadat, ale myslím, že by to mohlo být dobré. Bolel mě pravý kotník a v daném momentě už jsem zkrátka nebyl schopný pokračovat.

Hřiště jsi tedy po hattricku opouštěl na nosítkách. Jak ses v tu dobu cítil?
Zrovna příjemné to nebylo. (úsměv) Zbývalo ještě asi pět minut do konce a v hlavě mi běželo, že jsme předtím ztratili dvoubrankový náskok a že se něco takového nesmí opakovat. Byl jsem duchem pořád s klukama a držel jsem jim palce.

Těší tě, že jsi dokázal zkompletovat hattrick?
Na prvním místě je vítězství, protože po zápase na Dukle jsme potřebovali vyhrát. Podmínky byly velmi náročné, hrálo se na těžkém terénu a v hrozném počasí, ale za dva dny si už vzpomeneme jen na to, že jsme vyhráli 3:2 a na nic jiného.

Jedná se také o tvé nové smlouvě. Tři góly v derby jsou určitě dobrou vyjednávací pozici?
Uvidíme. Je to o tom, abychom někam pokročili a došli ke společné dohodě. Jestli jsem se nové smlouvě hattrickem přiblížil, to se musíte zeptat jinde! (úsměv)

Pokud se nemýlíme, jedná se o tvůj první hattrick v soutěžních zápasech v české lize?
Je to můj první hattrick v kariéře, nedal jsem ho ani na Slovensku. Vždycky jsem dal akorát dva góly. Když se to stalo v Plzni, tak za mnou většinou přiběhl můj dobrý kamarád Marián Čišovský s tím, že tentokrát to už vyjde a dám i třetí. Doteď to neklaplo, ale tentokrát konečně ano. Rád bych mu tento hattrick věnoval, myslím na něj a jeho boj.