FC Slovan Liberec | Vzhledem k průběhu utkání asi zasloužená remíza, komentoval vývoj zápasu kapitán Vladimír Coufal
22.04.2018

Liberec - Na Slovan ve 25. kole čekal nelehký úkol - obrat o body v tabulce druhou Slavii, která přijela na stadion U Nisy s mnoha známými tvářemi. Nakonec z toho byl pro Liberecké alespoň jeden bod po remíze 0:0. S pokorou musíme vzít jeden bod, se kterým bychom před zápasem byli spokojení taky, ale vzhledem k průběhu hry je asi zlatý, měl jasno po utkání Coufal.

Jak bys zhodnotil dnešní zápas, jak jsi to viděl?

Velmi těžké utkání. Musím poděkovat divákům, jak našim, tak i slávistickým za fantastickou atmosféru, to se hraje úplně jinak. Myslím si, že se jim ten fotbal musel líbit. Bylo to jízda nahoru dolů, hodně soubojů, "válka". První poločas z naší strany super, mohli jsme vést 2:0 a nikdo by se nedivil. Ovšem opět jsme šance neproměnili, tak jako na Dukle. Ale na druhou stranu Slavia taky poté zahrozila, dali tyčku, naštěstí jsme pohlídali odražený balón. V druhém poločase už to spíše přešlo do "války", bylo tam obrovské nasazení, ale moc jsme toho z fotbalu nepředvedli. Pak jsme se hloupě nechali vyloučit, zatáhli jsme se do bloku a doufali, že to už nějak ubráníme. Myslím si, že si Slavia poté nic nevytvořila, takže jsme to oddřeli a odmakali tak, jak jsme chtěli. S pokorou musíme vzít jeden bod, se kterým bychom před zápasem byli spokojení taky, ale vzhledem k průběhu hry je asi zlatý.

Do nějakých obrovských šancí jste ale Slavii nepustili, v tom oslabení...

Nepustili, kromě té tyčky neměli vyloženou šanci ani ve hře 11 na 11. Měli jsme na tento zápas trošku defenzivnější taktiku, protože jsme věděli, že nás trenér zná a bude chtít využít naše otevřená okénka. Takže jsme se trochu zatáhli jako krajní beci, nedostávali jsme se tolik dopředu. Na druhou stranu oni na tom byli podobně, tudíž to splnilo svůj účel, udrželi jsme nulu.

Myslíte si, že trenér Trpišovský poznal z hlediska hry to, co vás naučil a co jste na něj praktikovali?

Myslím si, že tam byly určité prvky, ale chtěli jsme hrát to, co nás učí trenér Holoubek. Určitě to byla směs těch dvou fotbalů, něco poznat mohl, třeba tu libereckou pověstnou agresivitu (úsměv).

Dnes hodně tvrdé utkání, mnoho žlutých karet i červená. Bylo to tím, že to byla Slavia a také kvůli bývalým spoluhráčů a trenérům?

My chceme hrát agresivně každý zápas, v posledních dvou jsme od toho ustoupili a ani jeden jsme nezvládli. Dnes jsme se k tomu zase vrátili. Myslím si, že některé ze žlutých karet byly zbytečné, ale zase na druhou stranu chápu pana Příhodu, že nechtěl, aby se mu to vymklo z rukou, chtěl nás uklidnit. To, že jsme hráli proti bývalým spoluhráčům hrálo určitou roli, ale nechtěl jsem někomu přelomit nohu jen proto, že na sobě mají jiný dres. Ty kluky vesměs všechny znám, bylo to tvrdé utkání, ale férové. Nikdo nemůže říct, že to bylo zákeřné nebo tak něco...

Utkání bylo velmi vyhecované, spousta hráčů dohrávala na hraně. Co říkáš na to, že si rozhodčí vybral zrovna Pulkrabův faul na druhou žlutou?

Pulky do toho šel, když to řeknu, on je takový válečník. Nechtěl mu dát šlapáka, byl tam později, nicméně hloupá druhá žlutá karta. Ale třeba Hromada měl ve druhém poločase 5-6 faulů a až ten poslední je oceněn žlutou kartou, takže ten klidně mohl jít také pod sprchy, dle mého názoru. Na můj vkus to bylo dnes hodně rozkouskované těmi kartami, hra plná přerušení, škoda pro diváky.

Takže s ohledem na ostatní zákroky podle tebe přísné vyloučení?

Neříkám přísné, bylo hloupé. Červená byla jasná, nemůžeme říct ani popel, ale Hromada klidně mohl jít ven taky, úplně v klidu.

Musel vás o poločase trenér nějak klidnit? Protože ten závěr první půle byl hodně vyhecovaný.

Ani nás nějak neklidnil, spíš nás povzbudil, že musíme přidat, takhle musíme hrát pořád. Dva zápasy jsme z toho slevili a potrestalo nás to. Teď jsme hráli ten liberecký fotbal, akorát jsme do toho chtěli přidat více kombinace, což je škoda, že se nám nepovedlo.

Remíza zasloužená, podle tebe?

Asi ano. Oni až na tyčku neměli vyloženou šanci, my jsme měli možná dvě až tři vyložené šance, které musíme proměňovat. Ale vzhledem k průběhu utkání asi zasloužená remíza. My ten bod s pokorou bereme.

Co to řeší nebo neřeší v tabulce? Dostali jsme se o bod před Jablonec...

Nic to neřeší, budeme hrát v Jablonci, všichni víme, jak to tam chodí... Nebude moct hrát Pulky, nevím kolikátou kartu dostal Folpy... Každopádně tam pojedeme neprohrát a uvidíme, na co to bude stačit. Viděl jsem zápas na Spartě a hráli opravdu dobře.